В Україні запрацюють електронні рецепти на наркотичні ліки

16:28, 13 Жовтня, 2022

З листопада в Україні запрацює електронний рецепт на групу наркотичних лікарських засобів. Виписати е-рецепт на на такі препарати зможе той лікар, який відповідає за лікування пацієнта.

Як повідомили у пресслужбі МОЗ, визначити кількість пацієнтів, які сьогодні потребують знеболення опіоїдними анальгетиками практично неможливо, оскільки наркотичні лікарські засоби можуть призначатися на різних етапах лікування, незалежно від віку пацієнта, діагнозу, стадії захворювання тощо.

Відтак, ця група ліків може застосовуватися як при онкологічних захворюваннях, захворюваннях серця, так і в при лікуванні післяопераційних наслідків тощо.

Однак нині в умовах воєнного стану внаслідок безперервних атак ворога все більше і більше пацієнтів потребують знеболення через отримані поранення. Обіг цієї групи препаратів є обмеженим на державному рівні, а процес відпуску ліків підлягає суворій звітності за спеціальним рецептом.

Електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби спростить доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування та водночас посилить контроль за відпуском цієї групи ліків у аптеці.

Виписати е-рецепт на такі препарати зможе той лікар, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог. Втім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, на перехідному періоді він зможе виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку.

Коли електронний рецепт випише лікар, пацієнту приходитиме смс із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання відповідних препаратів.

При цьому в разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати повторний електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікаря по телефону. Як і при фізичному прийомі, пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення.

Нагадаємо, як згідно законодавства, повинна відбуватися процедура видачі наркотичних знеболюючих паліативним пацієнтам та що робити, коли їх відправляють на додаткові бюрократичні кола – для “Гречки” роз’яснив лікар-онколог Андрій Гардашніков.

Останні новини по темі
У співпраці з Донецьким вишом: у кропивницькому ЦНАПі запрацює юридична клініка
cnap
321
Кіровоградщина може стати членом Асамблеї європейських регіонів
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024