Лікування для онкохворих у 2023 році: які послуги і ліки безкоштовні

15:00, 07 Лютого, 2023

 В Україні Програма медичних гарантій покриває усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією. Від діагностики до лікування та реабілітації й паліативної допомоги.

Про це повідомили на офіційному сайті Національної служби здоров’я України.

Найперше варто при погіршенні самолпочуття варто звертатися до сімейного лікаря. Саме він може допомогти вчасно виявити онкозахворювання. Лікар первинки може виписати направлення на необхідні аналізи та інструментальні дослідження. Торік лікарі первинної медичної допомоги виявити злоякісні новоутворення у 219 259 українців. Також лікарі первинки створили направлення на консультацію до онколога для 342 352 пацієнтів та 11 839 до онколога дитячого.

За словами голови НСЗУ Наталії Гусак, в Україні діагностика, лікування та ліки включені в Програму медгарантій і безоплатні для пацієнтів з підозрою чи встановленим онкодіагнозом. Цьогоріч на лікування онкозахворювань передбачили понад 6,5 мільярдів гривень та майже 525,5 мільйонів гривень на раннє виявлення.

Проте, при цьому повинне обов’язково бути електронне направлення на отримання спеціалізованої медичної допомоги при онкозахворюванні. Пацієнт може обирати заклад, де отримувати послуги, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування. Внутрішні переселенці можуть розраховувати на безоплатну медичну допомогу в будь-якому куточку країни.

Які медичні послуги може отримати людина з підозрою на онкозахворювання та зі встановленим діагнозом?

Діагностика

Безоплатними за направленням є шість досліджень для раннього виявлення онкології. Це мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія. Проходити ці обстеження регулярно рекомендують пацієнтам після 40 (мамографія, колоноскопія) та 50 років (всі інші).

Пацієнт з підозрою на онкологію має право на безоплатну діагностику в амбулаторних і стаціонарних умовах. Це лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження. Інструментальні дослідження включають МРТ і КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням. А також – УЗД, рентген-дослідження, ендоскопічні дослідження сцинтиграфію та ін.

Зробити аналізи або обстеження можна в спеціалізованих онкозакладах, або у багатопрофільних клінічних лікарнях. Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт центру НСЗУ 16-77.

Хіміотерапія та радіологічне лікування

Пацієнт з підтвердженим онкологічним діагнозом має право на безоплатне лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах. Лікування включає лабораторні та інструментальні дослідження (наприклад, МРТ і КТ тощо). А також ліки, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення.

При радіологічному лікування – променеву терапію, забезпечення медичними виробами для проведення радіотерапії та витратними матеріалами, супровідну медикаментозну терапію. Якщо у медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кібер-ніж, проведення променевої терапії з цим обладанням також включено в безоплатну допомогу.

Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання – воно також безоплатне і покривається пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. В безоплатну допомогу включена анестезія, всі витратні матеріали та обстеження.

Лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань

Пацієнти з цими захворюваннями мають право на безоплатну діагностику, лікування та супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах. Лікування включає лабораторні та інструментальні дослідження (наприклад, МРТ і КТ). А також лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові, трансфузійна підтримка, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення.

Ліки

Пацієнти з онкологією забезпечуються ліками за кількома напрямами.
Це дороговартісні ліки, які централізовано закуповує держава. Перелік ліків. Перелік наявних ліків медзаклади мають публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах в приміщенні лікарні. За розподіл ліків у регіонах відповідають обласні департаменти охорони здоров’я. Також перевірити їх наявність у закладі можна за допомогою сервісу Є-ліки.

Також пацієнти у стаціонарі забезпечуються безоплатними ліками з Національного переліку. Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті або у мобільному додатку “Ліки Контроль”. Інформацію про наявність цих ліків медзаклади також мають періодично оновлювати на своїх сайтах та на стендах у приміщенні лікарні.

 Нагадаємо, у Кіровоградській обласній лікарні почало працювати повністю оновлене інсультне відділення, де є сучасне обладнання та висококваліфіковані фахівці, які можуть виконувати операції при гострих порушеннях мозкового кровообігу. “Гречка” дізнавалася, за яких умов пацієнт з інсультом може потрапити саме в це відділення і в чому його особливість.

Останні новини по темі
В Україні вчергове продовжили воєнний стан та мобілізацію
58 main v1660112988
art terapiya
Кропивничан запрошують на безкоштовні уроки малювання
Читайте також

Воїнів із Піщанобрідської та Рівнянської громад, що на Кіровоградщині, відзначили державними нагородами....

14:59, 14 Вересня, 2024

На Кіровоградщині викрили чоловіка, якого підозрюють в інтернет-шахрайстві. За версією слідства, він ошукував людей, які продавали свої товари на одній з онлайн-платформ....

12:44, 14 Вересня, 2024

Наталія Кришкo та Анна Буховська з Кіровоградщини пройшли телекастинг і потрапили до двадцятки учасників 14-го сезону шоу «МастерШеф» на телеканалі СТБ. Кулінарки поділилися із ...

12:30, 14 Вересня, 2024