Чому варто додати пробіотики до свого раціону?

В останні роки все більше людей замислюються над тим, що вони їдять. Адже продукти харчування безпосередньо впливають на здоров’я та самопочуття. А тому, складаючи собі раціон, треба враховувати той факт, що він має бути максимально корисним, тобто збалансованим. Тоді не буде проблем у роботі систем та органів, не буде зайвої ваги.
Чому пробіотики мають бути в раціоні? Це корисні живі мікроорганізми, що живуть у нашому організмі, відіграють важливу роль у підтримці гарного самопочуття, але вони впливають і на процес травлення. Однак досі багато хто не розуміє всю значущість пробіотиків для здоров’я і те, чому їх варто включити у своє харчування.
Про пробіотики
Пробіотики – це живі мікроорганізми, які є у нашому кишечнику. Потрапляючи в організм у достатній кількості, вони сприятливо впливають на весь організм. Насамперед, вони підтримують баланс мікрофлори кишечника, який у свою чергу, має безпосередній зв’язок з імунітетом, а також від його стану залежить якість травлення.
Багато хто дивується з того, що саме від здоров’я кишечника залежить наше загальне здоров’я. Але було безліч досліджень, які це доводять – здорова мікрофлора є ключовим фактором у профілактиці різних захворювань, як інфекції, запальні процеси та навіть деякі форми раку. Пробіотики зміцнюють захисні механізми організму, підвищуючи його здатність протистояти патогенним мікроорганізмам.
Також пробіотики приносять таку користь:
- Допомагають розщеплювати харчові речовини, допомагаючи тим самим організму легше засвоювати їх, зменшуючи при цьому ймовірність різних розладів. Так, якщо мікрофлора кишечника буде порушена, можна зіткнутися з такими неприємними відчуттями, як здуття, діарея, запор та інші симптоми. Якщо пробіотики включити до свого раціону, можна буквально покращити якість життя;
- Необхідні для синтезу деяких вітамінів та корисних речовин. Так, одні з найпоширеніших корисних бактерій Lactobacillus та Bifidobacterium потрібні для синтезу вітамінів групи В та вітаміну К, які потрібні для обміну речовин, кровотворення, для нормального функціонування нервової системи;
- Вже давно доведено, що є безпосередній зв’язок між мозком та кишечником, а тому можна сміливо заявити, що пробіотики впливають на психічний стан людини. Ці речовини допомагають знижувати вплив стресу та легше відновлюватися після пережитого, настрій буде кращим. Також допоможуть боротися з депресією та тривожними розладами.
Пробіотики можна приймати у вигляді спеціальних добавок, але вони присутні в деяких продуктах харчування. Це кефір, натуральний йогурт, сири, квас та інші натуральні продукти. Не варто забувати і про пребіотики – це харчування для корисних бактерій. Вони є в квашеній капусті, бобових, часнику, комбучі.
Пробіотики слід застосовувати за призначенням лікаря, оскільки надлишок корисних мікроорганізмів може нести свою небезпеку, що також порушує баланс кишечника. Потрібно здати аналізи, підібрати препарати чи включити до раціону корисні продукти.