На Кіровоградщині лише один медзаклад надає безоплатну допомогу при інфаркті

15:04, 15 Квітня, 2024

На Кіровоградщині отримати безоплатну допомогу при інфаркті можна лише в Обласному кардіологічному центрі, який має договір з НСЗУ.

Як повідомили в пресслужбі Національної служби здоров’я України, від початку року на Кіровоградщині допомогу при інфаркті отримали вже майже 300 людей.

“Інфаркт міокарда є найпоширенішою хворобою серця, і вчасне звернення по допомогу значно збільшує шанси на одужання. В Україні медична допомога при інфаркті є безоплатною: її для пацієнтів оплачує НСЗУ”, – йдеться у повідомленні.

НСЗУ сплачує Обласному кардіологічному центру понад 25 тисяч гривень за надання медичної допомоги пацієнту при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування, а зі стентуванням – майже 44 тисячі гривень.

Безоплатними є такі послуги:

  • визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження діагнозу;
  • безперервний моніторинг стану пацієнта/пацієнтки, цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд, термінові консультації з лікарями інших спеціальностей;
  • проведення необхідних лабораторних аналізів та інструментальних досліджень у цілодобовому режимі;
  • проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку;
  • своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, у тому числі за допомогою наркотичних знеболювальних засобів;
  • забезпечення компонентами та препаратами крові у цілодобовому режимі;
  • медична допомога в палаті та/або відділенні інтенсивної терапії;
  • забезпечення лікарськими засобами, зокрема, рентгенконтрастними засобами та медичними виробами для коронарографії, ангіопластики та стентування;
  • реабілітаційна допомога в гострому реабілітаційному періоді;
  • харчування.

«Щоб пацієнту надали допомогу безоплатно, не потрібне направлення від лікаря чи навіть наявність декларації із сімейним лікарем. Інфаркт міокарда – це невідкладний стан, у якому пацієнта до медзакладу, який має відповідний договір з НСЗУ, доставляє бригада швидкої допомоги», – пояснює заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.

Зазначається, що пацієнт також може звернутися по допомогу самостійно або ж його можуть перевести з іншої лікарні до потрібного медзакладу, і тоді він також отримає допомогу безоплатно.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інфаркті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Для цього треба обрати область (Кіровоградська) та групу послуг («6 Медична допомога при пологах»).

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що  Кіровоградщині отримати медичну допомогу при пологах можна у 7 закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я. 

Останні новини по темі
Спецпризначенці показали як обороняли Гостомель на початку повномасштабної війни 
Куди скаржитись на проросійську пропаганду у мережі TikTok
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024