11 цікавих і визначних місць, які варто подивитися в Кракові

14:40, 25 Березня, 2024
РЕКЛАМА

Історія Кракова сягає VII століття. Польське місто стояло на перехресті Бурштинового та Королівських торгівельних шляхів, які сполучали Центр та Східну Європу, а також узбережжя Балтійського моря з країнами Середземномор’я. Тому поляки кажуть, що Краків є центромєвропейської культури та традицій.

До XVI століття Краків був столицею Польщі. Тут було зосереджене політичне, економічне та культурне життя країни. У Вавельському замку коронували польських правителів Казимира III та Владислава II Ягайла. Тут  у 1385 році була підписана Кревська унія.

Хоча сьогодні Краків втратив статус столиці Польщі, місто є історичним та культурним центром країни, в якому є що подивитися з дітьми, родиною чи друзями. Краків запрошує до своїх автентичних ресторанів та затишних кав’ярень, які пригощають туристів бігосом та журеком. А на десерт пропонують краківські обважанки — бублики, які випікаються за рецептом, якому понад 600 років.

_cOCZhYyWpPi2WeYX9dtp81iFbrAg3OdkHPTTcJBV5xCrS7SkLndDJ8zCCX_kTW6w4JtUQVPFfDmR9A0wlXIoDzd5C6swyB8AtB7ckq2iy0UhuiqZ6MkogSXPk5l6HT6mqImK-V8E_8_wBdKYjczbA8

Як добратися до Кракова

Доїхати автобусом із Кропивницького до Кракова можна прямим рейсом. Тривалість у дорозі до польського міста складає від 20 годин, без урахування черг на кордоні. Вартість квитка для одного пасажира становить 1500 грн та більше. Ціна залежить від класу автобуса та перевізника. Загалом, до Кракова курсують такі українські компанії, як Павлюк Транс, КЛР, Гюнсел та Автолюкс.

Інший варіант, як добратися до Кракова з Кропивницького — це поїздом до Перемишля, далі — потягом польської залізниці або автобусом Flixbus. З Кропивницького до Перемишля можна доїхати лише з пересадками. Перший варіант — це поїздом до Знам’янки, а далі пересадка на поїзд до Польщі. Вартість такої поїздки буде понад 2000 грн, а час у дорозі — від 15 годин. Другий варіант передбачає подорож до Києва, а далі — до Перемишля. Поїзд до столиці відправляється опівночі. Це дає змогу зробити пересадку на перший потяг Київ-Перемишль. Вартість такого маршруту — від 1500 грн, проте тривалість у дорозі до 20 годин, з урахування часу очікування на поїзд до Польщі.

Що подивитися в центрі Кракова

Rynek Główny

Rynek Główny, або Ринок Головний — це центральна площа міста Краків та одна із найбільших середньовічних площ Європи. Вона була побудована за правління короля Болеслава V Сором’язливого, у XIII столітті. Сьогодні Rynek Główny входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. В межах площі або в пішій доступності від неї знаходяться більшість визначних пам’яток міста: Ратуша, Суконні лави, костел Святої Марії та Барбакан.

Краківська Ратуша

Краківська ратуша розташована в центрі Ринку Головного. Перша будівля ратуші була збудована в 1316 році. За цей час вона зазнавала перебудов та реконструкцій. Сучасного вигляду ратуша набула у 1820–1830-х роках. Реконструкцію споруди проводили під керівництвом архітектора Юзефа Кшижановського. Будівля має прямокутну форму з внутрішнім двором та 70-ти метровою вежею, прикрашеною годинником та гербом міста. Сьогодні в приміщенні ратуші розташований Історичний музей міста Кракова.

Сукенниці

Суконні ряди розташовані в центральній частині Площі Ринок. Перша будівля Суконних рядів була зведена в той час, коли й Ратуша. Це було місце продажу сукна та інших текстильних виробів. У 1555–1559 роках Сукенниці реконструювали. Роботи проводили під керівництвом архітектора з Італії Джованні Марії Падовано. Сьогодні будівля має прямокутну форму з аркадною галереєю та ренесансним аттиком, який прикрашають гротескні маски. У приміщенні Сукенниць розташовані сувенірні крамниці, кафе та Галерея польського мистецтва.

IMPXMryph4L_19xS5Xhs7foJGNxhVxtx78AXXAWbVj-f5dSjheTZ3Ur4H5iTeMxRvBlvAi1qVIstmX7ufGIwnR3kYsJFkI9e1LT_N8W6v5iGZ6sFuBWpTlY6yqfPZt7LIff3iKHoRLk-pH29oOLvUr8

Пам’ятник Адаму Міцкевичу

Пам’ятник Адаму Міцкевичу був встановлений на Rynek Główny у 1898 році з нагоди 100-річчя від дня народження цього видатного польського поета, діяча та патріота. Це бронзова скульптура Міцкевича, який стоїть у повний зріст. Поет одягнений у довгий плащ, його права рука піднята в ораторському жесті. Постамент також прикрашений скульптурами, які символізують батьківщину, науку, поезію та патріотизм. Проєктантом монумента став польський скульптор Теодор Рігер.

Костел святої Марії

Маріацький костел, або костел святої Марії, розташований на північно-східному куті Rynek Główny. Перша будівля храму була зведена між 1220–1240 роками. Теперішнього вигляду Маріацький костел набув у 1889–1891 роках. Сьогодні будівля має форму тринавної базиліки з трансептом та двома вежами, висотою 81 та 69 метрів. Головною окрасою храму є готичний вівтар. Він є найбільшим готичним вівтарем у світі.

CmxkslnPFj2mrTYsRkMe4bW2YuciOI8UFM-UCGjWFR3ggqSL4KMo2kJFyIrblTCtBHtW3lUnWgfdpJZSI05UEpq_t36nhntc4aX9Q8xnFpVoGQ66AHcuev6_fxQGUqLD9f5y_uerg4gPOV3dMdxCKUw

Барбакан

Краківський Барбакан розташований на півночі від Старого міста Кракова. Він був побудований в 1498–1499 роках як частина системи міських укріплень, призначена для захисту північного входу до міста та Флоріанської брами. Барбакан має форму кола діаметром 24,4 метра з трьома рівнями бійниць та сімома баштами. Товщина стін становить до 3 метрів. Сьогодні він є єдиною повністю збереженою спорудою такого типу в Європі та однією з небагатьох, що збереглися у світі.

Вавельський замок

Вавельський замок розташований на пагорбі над річкою Віслою. Історія перших укріплень на цьому місці сягає XI століття. Останню масштабну реконструкцію замку проводили за участю італійських архітекторів, запрошених королем Сигізмундом I, у XVI столітті. Сьогодні Вавельський замок є архітектурним ансамблем, який поєднує в собі різні стилі — від романського до ренесансного. Довжина замкового укріплення складає до 600, а ширина — до 200 метрів. На території замку розташовані Королівські палати, кафедральний собор, а також легендарна «Печера Дракона».

BOG89QfxNHBWNYayNZxrgA5hxK_w2_Q2JK2rh1UyhDYzn8bpNdjYGkZiSK5THCXJot48kKNM8fasMpQixcETzr7FWWoSpu6av3VILfkmGLvdcNQeJ-w_0TznxG1T6fo8fYKBN3LnO8RAmAhWR_degm0

Що ще подивитися в Кракові

Музей сучасного мистецтва

Музей Сучасного Мистецтва — це мистецький комплекс: виставкові зали, бібліотека, кафе та лабораторія консервації мистецтва. Музей був побудований за підтримки Європейського Союзу та відкритий у 2011 році. Будівля музею зведена в стилі неомодернізму та має понад 10 тисяч квадратних метрів. Колекція музею включає роботи відомих польських та іноземних митців, серед яких Кшиштоф Водічко, Біт Стреулі, Рагнар Кяртанссон, Роберт Кушміровскі, Томаш Байер, Криштоф Кінтер, Марія Стангрет та Едвард Двурнік.

Фабрика Шиндлера

Фабрика Шиндлера була заснована в 1939 році підприємцем Оскаром Шиндлером. Свого часу власник наймав євреїв на роботу, і в такий спосіб врятував їх від смерті. Сьогодні приміщення фабрики є музеєм, який розповідає про Шиндлера та Краків у час Другої світової війни. Експозиції музею включають автентичні предмети, фотографії та документи того періоду. Родзинкою музею є інтерактивні виставки.

Вольський ліс

Вольський ліс — це один із найбільших лісових масивів у межах Кракова. Його назва походить від давньопольського слова, що означає «великий» або «широкий». Історія Вольського лісу сягає середньовіччя. Колись він слугував місцем для королівських полювань. Сьогодні ж ліс є місцем для відпочинку та розваг. Тут знаходиться зоопарк та астрономічна обсерваторія.

Курган Крака

Курган Крака, або Копец Кракуса, є одним із найзагадковіших місць Кракова. Він розташований на пагорбі Ласота, за 3 кілометри від центру міста. Висота кургану 16 метрів та діаметр основи 60 метрів. За місцевими переказами, це місце поховання засновника Кракова короля Кракуса. Проте справжнє походження та призначення кургану досі залишається таємницею.

Останні новини по темі
Садовий сезон 2024 розпочато
Як носити бейсболку дівчині
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024