Життя

Як обрати кавун

. 9862

На ринках вже почали продавати перші кавуни. Щоб його смак приніс задоволення, а не харчове отруєння, треба пам’ятати: найкращий час для покупки кавуна – це кінець літа і осінь. 

 

kav

Яких ще критеріїв дотримуватися під час вибору соковитої ягоди, з’ясовуємо з фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Коли можна купувати кавун?

Найкращий час для купівлі кавунів - кінець літа і осінь. В Україні справжні стиглі кавуни та дині, вирощені в природних умовах, зазвичай, з'являються тільки в другій половині серпня і далі. Те, що продають у першій половині липня - швидше за все, тепличні баштанні, перенасичені нітратами і барвниками.

Де купувати кавуни?

Купувати кавун варто тільки в правильних місцях. У магазинах, супермаркетах, на спеціально обладнаних точках на ринку. Врахуйте, що у такої точки повинен бути навіс, до того ж кавуни не можуть лежати на землі. Не соромтеся запитати у продавця про документи на його товар.

Стихійних ринків краще уникати. Також не варто спокушатися вже порізаними «половинками» кавуна, що засмагають під палючим сонцем, та не варто відрізати шматочок кавуна, щоб скуштувати перед придбанням – це створює всі умови для розмноження бактерій і може призвести до неприємних наслідків.

Якого розміру має бути кавун?

Вибираючи кавун, не женіться за розміром. Ідеально смакують кавуни середньої величини - кілограмів 5-7. Величезні кавуни можуть мати надлишок добрив.

Якого кольору має бути кавун?

Кавун має бути контрастним. Темні і світлі смуги мають бути максимально чітко позначені. Чим темніші смуги, тим ягода має більше поживних речовин.

Яким має бути хвостик?

Хвостик має бути сухим, але не відірваним. Занадто сухий хвостик означає, що кавун відвезли з баштану багато тижнів тому. Але сухим хвостик міг стати і після того, як його насильно відрізали і він висох «по дорозі». Тому дивитися треба на місце його переходу в кавун.

Хвостик проростає з так званого «ґудзика». Краї цього ґудзика мають бути сухими. А от мокрий зелений хвіст - гарантія незрілого плода.

Якою має бути шкірка кавуна?

Кірка повинна бути дуже твердою. Якщо кавун стиглий, кірку відколоти нігтем ви не зможете. Якщо ж кірка коричнева і волога - кавун переріс.

Як взнати кавун "хлопчик" чи "дівчинка"?

Кавунів ділять на «хлопчиків» і «дівчаток». «Дівчаток» вважають смачнішими - вони солодші і мають менше кісточок. У «хлопчиків» низ опуклий, а кружечок на ньому маленький. У «дівчаток» низ більш плаский, а кружечок широкий.

Якого кольору має бути пляма на кавуні?

На місці контакту кавуна з землею (утворюється, якщо кавун встиг дозріти на грядці) має бути пляма. Її колір має бути насичено-жовтим або, ще краще, темно-оранжевим, але не білим.

Чи тоне кавун?

Щоб перевірити кавун на стиглість, його можна кинути у воду, якщо спливе - плід стиглий.

Чи мають бути жилки в м'якоті?

М’якоть смачного кавуна має бути однорідною. Жовтуваті жилки можуть свідчити про не найкращу якість ягоди.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама