Сільське господарство переїжджає в будівлі

13:27, 27 Серпня, 2019
РЕКЛАМА

Десять грузових контейнерів домінують куточок паркінга в Брукліні. Кожен з них обладнаний технологією кліматичного контролю, що допомагає вирощуючи трави, які розвозяться по місцевих магазинах на велосипедах.

Це міське землеробство в самому буквальному сенсі. Контейнери належать Square Roots, що є частиною американського вертикального сільського господарства – галузі, що останнім часом досить швидко розвивається. Це сектором, яким керують багато технологічних підприємців, які вважають, що виробництво їжі дозріло до революції.

Найкращий базилік у світі, як відомо, походить з Генуї, Італії. Square Roots вирощують насіння генуезців у ємності, яка відтворює денне світло міста, рівень вологості, рівня СО2, – і всі вони живляться гідропонічно водою, багатою на поживні речовини. «Замість того, щоб доставляти їжу по всьому світу, ми доставляємо кліматичні дані і передаємо їх у нашу операційну систему», – говорить співзасновник Тобіас Пеггс.

Такі фактори, як зміни клімату, зростання чисельності населення та продовольча безпека, спонукають галузь до пошуку більш інноваційних підходів до захисту та покращення врожаю. Як результат, штучний інтелект постійно розвивається як частина технологічної еволюції галузі. І тому, хоча позитивні ефекти застосування ШІ в сільському господарстві очевидні, є і деякі ризики, пов’язані з цим. Таким чином, ряд науково-дослідних інститутів та благодійних організацій вивчають можливі негативні наслідки такого тандему. Наприклад, благодійна організація, яку підтримує відомий професійний гравець в покер та завзятий еколог Лів Борі, схвалює використання ШІ для усунення страждань та шкоди для навколишнього середовища, завданої нинішнім тваринництвом. У той же час вона намагається провести дослідження та підвищити рівень обізнаності, щоб звести до мінімуму ймовірність глобальних катастрофічних ризиків, які стануть реальністю, якщо ШІ потрапить не в ті руки.

Експерт із штучного інтелекту пан Пеггс два роки тому заснував Square Roots разом із інвестором Кімболом Маском (братом Ілона). Вони підписали угоду з однією з найбільших американських дистриб’юторських компаній, Gordon Food Service, щоб розміщувати контейнери для вирощування трав на приблизно 200 її складах. Він говорить, що угода представляє все, що стосується потенціалу внутрішнього господарства: місцеве вирощування, швидка реалізація, свіжі продукти, які можна збирати цілий рік, без пестицидів і негативного впливу несприятливої погоди.

2 copy copy copy

Внутрішнє господарство може відповісти на багато питань, які задають сьогоднішні споживачі щодо походження, стійкості та здоров’я їжі, яку вони їдять. Джеффрі Ландау, директор з розвитку бізнесу Agritecture Consulting, оцінює, що глобальна вартість ринку вертикальних сільськогосподарських виробництв зросте до приблизно 6,4 млрд доларів до 2023 року, з 403 мільйонів доларів у 2013 році, майже половина з чого припадає на США.

Але існують і перешкоди. “Вертикальні землеробства – це дуже інтенсивні капітальні витрати”, – говорить пан Ландау. “Ваша система освітлення буде однією з найвищих капітальних витрат”. Варто також враховувати вентиляцію, кондиціонування, зрошення та збирання врожаю. Одна помилка може призвести до досить дорогого оновлення для підтримки такого господарства.

Пан Пеггс вважає, що є сенс вирощувати швидкопсувні продукти в тому ж районі, що і споживач – речі, які не подорожують добре. Багато продукції – помідори, полуниця – вирощують для подорожей, а не для смаку. Так само не має сенсу вертикально вирощувати продукцію, яка має тривалий термін зберігання. Але різна продукція представляє різні проблеми, говорить пан Ландау. Що стосується рослин, не все світло однакове. Плодоносні та квітучі культури, такі як помідори, полуниця та перець, мають різні потреби. Загалом, освітлення для цих видів сільськогосподарських культур, як правило, буде дорожче, вимагає більше електроенергії та виробляє більше тепла, що означає потребу в додатковому охолодженні. Збір цих культур може мати значну експлуатаційну вартість. Але це не зупиняє вертикальні фермерські господарства.

3 copy

Із зменшенням витрат на технологію та посиленням науково-дослідної роботи асортимент врожаю буде розширюватися. Це також може полегшити критику щодо впливу вуглецю в галузі. У дискусіях про штучне світло проти сонячного світла, природнє світло завжди перемагає. Але, тоді фермери вказують на транспортні витрати та відходи, по’вязані з традиційним сільським господарством. На даний момент, каже пан Ландау, проблеми з викидом вуглецю є реальними, хоча він очікує, що внутрішні господарства все більше залучатимуть відновлювану енергію.

Якщо подивитися на ринки, що знаходяться в екстремальних кліматичних умовах, або острівні країни, куди імпортується більша частина продуктів харчування, внутрішнє господарство може стати життєво необхідним варіантом. Пан Пеггс підкреслює, що індустрія ще молода, правильні бізнес-моделі та напрямки досі знаходяться на стадії розробки. Підприємці не погоджуються з усім, хоча вони, безумовно, згодні з цим: вертикальне землеробство має потенціал перетворити глобальне виробництво продуктів харчування, до якого ми звикли.

Останні новини по темі
У Кропивницькому мікрорайон залишиться без води
voda11
Кропивничани з вадами слуху отримають по тисячі гривень
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024