Каналізаційні люки для приватного господарства

11:29, 02 Вересня, 2019
РЕКЛАМА

Використання каналізаційних люків вже давно стало буденністю як на прибудинкових ділянках, так і при оздобленні міських підземних комунікацій з великим навантаженням. Каналізаційний люк виконує не тільки захисні функції, але і кілька інших. Який саме потрібен у приватному господарстві, якої форми та розміру, залежить від потреб господарства.


Обираємо розмір та форму

За формою люк може бути тільки круглим, прямокутним, або квадратним. Зазвичай форма люку диктується формою побудованої шахти. Але не завжди.

Наприклад, на початку ХХ сторіччя в Сполучених Штатах була спроба втілити у деяких місцях трикутні люки для кращого водовідведення з тротуарів та проїжджих частин. Втім, це ноу-хау зазнало поразки, оскільки Комітет контролю безпеки руху не підтримав таке рішення.

Традиційно форма каналізаційної ревізійної шахти має круглу форму, то ж і люки відповідно. Телефонні мережі старого зразку будувались з прямокутними шахтами, а для зливових каналізацій використовували як прямокутні, так і квадратні шахти.

lu1

Складніше визначатися з розмірами. Якщо шахта була вирита відповідно стандартам, то і люк на неї підійде без проблем. В інших випадках доведеться використовувати додаткові кільця.

Основні показники круглих люків — зовнішній і внутрішній діаметр обичайки, яка встановлюється на краях оглядового колодязя. Габарити обичайки повинні точно підходити під розміри горловини. Ще один важливий параметр круглого люка — розмір каналізаційної кришки, який зазвичай злегка перевищує внутрішній діаметр обичайки.

Матеріал люку

Чавунні каналізаційні люки виготовляються зі сплаву чавуну з пластинчастим графітом. Люки, виготовлені з чавуну, витримують досить високі навантаження, тому зазвичай їх встановлюють в місцях, де навантаження досягають великих значень. Такі моделі дуже міцні та довговічні: термін експлуатації окремих екземплярів може перевищувати 100 років.

Полімерні матеріали почали використовуватися для виготовлення каналізаційних люків порівняно недавно, і подібні моделі за своїми характеристиками майже не поступаються чавунним виробам. Якщо ділянка, де знаходиться каналізаційний колодязь, що не буде піддаватися високим навантаженням, то полімерний люк — це найоптимальніше рішення.

lu3

Полімерно-піщані люки отримують шляхом пресування піску і звичайних пляшок із пластику. На сьогодні вони знаходяться на піку популярності завдяки своїм унікальним технологічним властивостям, терміном експлуатації не менше 20 років. Легкі та зручні у використанні. Дають можливість вибрати відповідний під ландшафт колір. Витримують як високі, так і низькі температури, дають додаткову шумоізоляцію, більш безпечні, не схильні до корозії, при цьому мають низьку собівартість. Більше підходять для пішохідних зон і приватних територій.

Останні новини по темі
Кропивницькі тенісистки привезли дві нагороди з міжнародного турніру (ФОТО)
2019 08 31 brat 4
86bd7e718827e3341551a992f93f6d39
На Кіровоградщині збудують сім мультифункціональних полів
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024