Якою має бути камера в сучасному смартфоні
Мобільний телефон вже давно перестав бути пристроєм тільки для дзвінків. Сучасні смартфони об’єднують в собі безліч функцій, серед яких і якісні фото-, відеозйомка. Якими оптимальними параметрами має володіти камера вашого гаджета? Разом з експертами компанії «Київстар» ми дамо відповіді на найпоширеніші запитання.
Які основні характеристики мають камери в смартфонах?
Коли ми вибираємо смартфон в інтернеті, то при перегляді характеристик часто зустрічаємо незнайомі слова, наприклад «апертура», «датчик глибини», «розмір матриці», інше. Фахівці з «Київстар» вирішили допомогти розібратися з невідомими термінами та пояснити складне простими словами.
Отже, список основних параметрів камери в смартфоні:
- Роздільна здатність
- Діафрагма/апертура
- Датчик глибини DoF, у деяких випадках – ToF
- Підтримка HDR
- Функція оптичної стабілізації
- Матриця та сенсор
Тепер докладно розглянемо деякі з них.
Роздільна здатність – це параметр якості, чіткості фотографії. Вимірюється в мегапікселях. Чим більше у камери мегапікселів, тим більше деталей вона зможе відобразити.
Матриця, або сенсор – це спеціальна схема, на якій розташовуються світлочутливі елементи – пікселі. Світло проходить через лінзи й фільтри об’єктива, потрапляє на фотодіоди матриці та перетворюється в електричні сигнали. Чим матриця більша, тим вона якісніша й дорожча. Розмір обчислюється по діагоналі сенсора, що вимірюється в дюймах.
Діафрагма/апертура – це отвір об’єктива, через який світло потрапляє на матрицю камери. Діафрагма контролює кількість світла, що проходить крізь неї: чим промені яскравіші, тим сильніше вона збільшується, й навпаки. Параметр позначають буквою f і певною цифрою. Від цієї опції залежить, наскільки ваші фотографії будуть яскравими та наповненими світлом.
HDR режим спрямований на те, щоб передати на фотографії всі півтони – від найяскравішого до найтемнішого. У момент зйомки смартфон робить кілька фото, фокусуючись на різних об’єктах, а потім за допомогою програмного забезпечення об’єднує їх в один барвистий знімок. Завдяки цій технології, ми бачимо на фотографії всі кольори, текстури в небі та на землі без тіні.
Функція оптичної стабілізації зображення дозволяє збільшувати плавність зйомки відео, а також робити чіткіші фотографії при недостатньому освітленні. Принцип роботи полягає в русі в протилежний бік лінз або сенсора в самій камері.
Як вибрати смартфон з якісною камерою?
Експерти радять у всьому дотримуватися правила «золотої середини». Якщо мова йде про роздільну здатність, 12 Мп – найоптимальніше значення для камери в смартфоні. Що стосується матриці, чим вище її значення – тим якіснішими будуть фотографії. До слова, з розміром матриці нерозривно пов’язаний параметр розміру пікселя. Тому, на такі значення як кількість мегапікселів, розмір матриці та розмір пікселя потрібно дивитися в комплексі.
Обов’язково вибирайте камеру з кількома об’єктивами. Це дозволить вам робити якісні цікаві знімки як здалеку, так і великим планом. Експерти кажуть, чим більше об’єктивів, тим краще. Наприклад, популярні камерофони Huawei можуть похизуватися модельним рядом з двома і чотирма об’єктивами: shop.kyivstar.ua/smartphones/huawei.
Оптимальна діафрагма має бути мінімального розміру. Це означає, що більший за розміром отвір в об’єктиві позначається меншим числом після букви f. Ще однією перевагою маленької діафрагми вважається ефект боке, простими словами – гарне розмиття фону.
Для отримання чітких фотографій та відео, смартфон обов’язково повинен мати функцію оптичної стабілізації. Зверніть увагу: цифрова стабілізація – це дешевий та неефективний варіант даного параметру.