Як витримка в бочках впливає на смак алкоголю

16:25, 31 Жовтня, 2019

Виготовлення найвишуканіших, благородних спиртних напоїв не може обійтися без бочкової витримки. Як правило, значимість алкоголю оцінюється по періоду, відведеного для зберігання продукції в бочках. Звичайно, інші критерії якості теж важливі. Але сьогодні ми дізнаємося, як формується смак алкогольних виробів під впливом деревини.

Як вибирають матеріал для бочок

Дерев’яні бочки можна назвати головним знаряддям на винокурнях, адже з їх допомогою налаштовуються смакові якості вина, віскі, коньяків та інших міцних напоїв. Для створення тари застосовують кілька деревних порід, найбільш затребуваною серед яких є дуб. Найчастіше перевага віддається лімузенським, славонським, кавказьким сортам. Матеріал надає спиртного глибину, неповторний аромат, наділяє його незвичайною текстурою.

Витримка своєрідним способом трансформує і покращує сенсорні якості готової продукції. Аромат стає складнішим; з’єднання, які впливають на смак, теж піддаються перетворенню. Окислення призводить до метаморфоз, що стосуються терпкості. Всі ці показники визначаються типом дерева, його хімічним складом, зосередженням в основі різних речовин.

Старіння алкоголю також проводять в ємностях з таких сортів дуба:
– американський;
– черешчатий;
– скельний;
– піренейський.

Кожен вид має відповідний рівень щільності, що впливає на розвиток фруктового аромату. Але ця ланка не єдине в ланцюжку формування смаку алкоголю. Деревина бере участь в процесі прояву антиоксидантних здібностей спиртів, що можна спостерігати на прикладі витримки міцних напоїв (віскі, коньяку, бренді). З роками їх антиоксидантний потенціал тільки збільшується.

Особливості випалу

Перед заповненням тари спиртовим продуктом її обпалюють. Подібна процедура вимагає делікатного підходу. Відомі кілька технік випалювання:

1. Легкий. Застосовується під час виробництва білого вина. Від бочок напій отримує нові відтінки фруктів, ванілі й квіткові нюанси.
2. Середній. Призначений для витримки повнотілих вин і бренді. Деревина наділяє напої ванільними, карамелевими і мигдальними нотами.
3. Сильний. Універсальний спосіб, оскільки підходить для різних видів спиртного. Однак найчастіше використовується при створенні бурбона, віскі і кріпленого вина.

Виготовлення як і покупка алкоголю – процес тонкий і акуратний, в ньому важливі всі деталі. З цієї причини враховуються і габарити бочок. У тарі меншого розміру напій досягає потрібних смакових властивостей швидше. Якщо ємність призначена для вина, то заповнювати її необхідно повністю, не залишаючи вільного місця. Ще один важливий нюанс – відсутність цвяхів в деревині. Зіткнення рідини з металом призведе до псування продукції.

Останні новини по темі
Фольклорний проєкт з Кіровоградщини презентують у Великобританії
76783693 2470488663239555 3573033815242702848 n
DSC 9311
СБУ передала матеріали для серії «Реабілітовані історією. Кіровоградська область» (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати В...

13:07, 24 Червня, 2024