Життя

Як не переплатити по кредиту

. 1694

Кредити в мікрофінансових організаціях видають під великі відсотки: чи є способи не переплачувати за кредитом ще більше?

real 1593182411

Розглянемо кілька способів, як погасити кредит онлайн і кредит готівкою не віддаючи більше, ніж планувалося, складених на основі порад фінансового порталу Minfin.com.ua.


Не віддавати заборгованість в останній день

Затягувати з виплатою боргу до останнього – погана ідея. Деякі банки проводять транзакції протягом трьох днів: отже, навіть сплативши борги в строк, платіж просто не встигне дійти до мікрофінансової організації і позичальнику буде нарахована штрафна пеня.

Тому, коли оформляєте кредит, варто закладати три-чотири запасних дні в термін користування позиковими засобами.

Не знімати готівку з кредитної картки

Якщо у дебетових карт немає комісії за зняття готівкових коштів, то у кредиток вона може досягати до 4% від однієї транзакції. Тому, якщо оформляєте кредитну карту, слід використовувати засоби тільки в безготівковому розрахунку.

Те ж стосується і мікропозик: якщо плануєте оформляти кредит на картку, а потім користуватися готівкою, краще перераховувати кошти на дебетову картку.

Не гасити найменший борг першим, якщо їх декілька

Якщо у вас є можливість закрити кредит достроково, то слід починати саме з найбільшого: по ньому за весь період нараховується більше відсотків, ніж по дрібних. Закривши спочатку найбільший кредит, у вас вийде значно заощадити.

Не ігнорувати інструменти для продовження кредитного договору

Після закінчення певного періоду несплати (близько місяця-двох) мікрофінансова організація має право подати на боржника в суд.

Щоб уникнути цього, слід відразу звернутися в мікрофінансову організацію: виплата боргу в їх інтересах теж. Найчастіше в такому випадку позичальникам пропонують різні інструменти для продовження кредитного договору (пролонгацію, реструктуризацію і т.д.).

Завдяки їм можна виплатити борг без застосування штрафних санкцій і погіршення кредитної історії.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама