Життя

Що варто знати батькам про навчання з 1 вересня на Кіровоградщині

. 13338

 

Батькам Кіровоградщини розказали як з 1 вересня відбуватиметься навчання в школах в умовах адаптивного карантину.

 shkola

Роз’яснення надав начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Володимир Таборанський, повідомляє Кіровоградська ОДА.

Коли саме учням потрібно носити захисні індивідуальні маски?

У тимчасових рекомендаціях про організацію навчального процесу, затверджених головним санітарним лікарем України, чітко вказано, що захисні маски дітям потрібні, коли вони рухаються по території школи.
Безпосередньо під час уроків діти можуть знімати маски. Відповідно вони не потрібні й під час занять фізкультурою та під час харчування у їдальнях.
Ми розуміємо, що діти можуть забувати маски вдома, губити їх, бруднити тощо, тож наразі заклади освіти працюють над формуванням запасів захисних індивідуальних засобів для реагування на подібні ситуації. Ситуації будуть врегульовуватись, щоб діти були допущені до занять.

Нагадаємо, забезпечувати масками дітей мають батьки. Натомість антисептиками та дезінфікуючі засоби батькам купувати не треба. Їх забезпечуватимуть школи органи місцевого самоврядування.

Чи відбудуться цьогоріч святкові лінійки?

В умовах адаптивного карантину рекомендуємо утриматись від масових заходів – урочистих лінійок, квестів тощо. Загалом це стосується не лише 1 вересня, а й інших свят.
Різноманітні свята доцільно проводити в малих групах чи окремих класах, а не на загальношкільному рівні.

Чи зможуть дитину без відома батьків доправити до лікарні?

Обов’язковий температурний скринінг будуть проходити працівники навчальних закладів. Дітям пропонуватимуть регулярні опитування про їх стан здоров’я.
Якщо в учня виявлять ознаки ГРВІ, його ізолюють. Про це одразу повідомлять батьків. Вони можуть самостійно забрати дитину й доправити до закладу охорони здоров’я на обстеження.
Якщо в батьків такої можливості немає, це зробить медпрацівник закладу.

Чи можна буде батькам першокласників проходити на територію школи?

Це дискусійне питання. МОН радить закладам освіти найближчим часом провести педагогічні ради та збори батьківських комітетів, щоб спільно виробити єдині правила поведінки для педагогів, батьків і учнів. Заради безпеки, протиепідемічних норм мають дотримуватись усі учасники освітнього процесу.
Наразі тимчасовими рекомендаціями головного санітарного лікаря України не передбачено проходження батьків на територію навчального закладу, тому вчителі перших класів і вихователі зустрічатимуть дітей на вході до школи й доправлятимуть до класу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама