Життя

Як виховувати дівчинку

. 2624

У традиційній п’ятничній рубриці для жінок «Все буде добре і навіть краще» психологиня з Кропивницького Олена Чорна розповідає як виховувати дівчинку.

Depositphotos 182943282 s 2019

Вітаю, друзі! В цій темі я, скорше, теоретик, ніж практик. Дівчинка в нашій сім’ї з’явилась лиш цього року і багато чому сама навчає мене. А що ж ми, мами і тата, можемо дати своїм донькам? Підключаю свої знання з психоаналізу і досвід клієнтських історій.

Догляд за дівчинкою до двох років мало чим відрізняється від догляду за хлопчикам. Малюкам обох статей потрібна фізична присутність мами поряд, відносно швидкий відгук на плач (порада «Хай наплачеться» - прямий шлях в травматизацію психіки), обійми, перебування «на ручках» (ні, не розбалуємо- гіпотеза про розбалуваність не є ні науково, ні практично підтвердженою; вона була «активована» у 1920-х роках для розширення сфер жіночої праці).

Після 2-х-3-х років з початком самоідентифікації – тобто коли дитина усвідомлює, що вона - не частина мами, не частина простору своєї квартири, а окрема людина – починають з’являтися відмінності.

У дівчаток природою закладене самолюбування, активне говоріння, самоприкрашання. Ці ж якості можуть проявлятись у хлопчиків, але з віком (років до 6) вони проходять, а у дівчаток мають лишитись.

Природою так закладено, що відповідальність Жінки – і навіть маленька дівчинка відчуває це- полягає у створенні Простору любові, душевного комфорту, гармонізації, релаксу. І в тому Просторі жінка є невід’ємною його частиною. Аби подарувати любов іншим, та ще й вибудовувати з неї Простір, жінка спершу має подарувати любов собі. Має пізнати себе, полюбити своє тіло, свої прояви.

Виходить, для того, щоб дівчинка стала дівчиною, а потім жінкою, ми , дорослі, маємо просто не заважати цим реалізаціям. А ще краще – сприяти:

1. Не забороняти дівчинці милуватись собою. Придбати додому гарне дзеркало.

2. Дозволяти знайомитись зі своїм тілом.
Метою сексуального виховання (для кожного віку –у відповідних формах) є не застидати, не навчитись соромитись себе, не накласти почуття вини на окремі частини тіла, а навчити екологічно і з повагою проявлятись, знати береги-правила і ріку самопрояву.

3. Купувати гарну білизну (особливо з підліткового віку), що теж є частиною поваги до тілесності дівчини і до її особистості загалом.

4. Навчити доглядати за собою. Це стосується і шкіри, і харчування, і режиму напруження-відпочинок.

5. Навчити прикрашати себе для свого задоволення. В підлітковому віці гарним подарунком стане урок візажу, де професіонал навчить доцільності і естетиці мейку.

6. Допомогти пізнати власні риси і розвинути здібності. Їй цікаво спробувати себе в танцях, музиці, степ-аеробіці, і ви маєте на те час і ресурси? Дайте їй цю можливість. Так, вона може передумати вже після першого заняття чи після першого місяця. Але це буде її вибір і її досвід.

7. Дозволяти їй обирати. Давати вибір в одязі і взутті. Дозволяти купувати собі одяг років з 13. Купить «те»- буде рада і матиме підтвердження, що варто слухати свою інтуїцію. Купить «не те» - стане багатшою на досвід і задумається, як наступного разу все ж обрати «те».

8. Дозволяти їй тренувати своє НІ. Вона має право відмовити вам, сказати НІ там, де ви очікували ТАК. А з ким наші діти тренуватимуть захист своїх кордонів, вміння чути своє «хочу-не хочу», як не з батьками? Орієнтуйтесь на вік дитини, але глобальне правило таке: можна все, що не загрожує її безпеці, здоров’ю та здоров’ю інших людей. Ну і букві закону.
Звісно, усе повинно мати міру Але хай ваша міра, ваші правила виростають з Любові.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама