Як мають виплачувати зарплату тим, хто на самоізоляції

16:07, 07 Грудня, 2020

Про особливості виплати заробітної плати тим, хто знаходиться на самоізоляції розповіла фахівчиня Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана  Прус.

Самоізоляція як страховий випадок

Перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення Фондом соціального страхування України, розширено на період ситуації з коронавірусом.

На період перебування застрахованої людини в самоізоляції, у тому числі під медичним наглядом, крім хворих, листок непрацездатності видається лікуючим лікарем на встановлений строк.

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої людини викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога коштом Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Право на отримання та оплату листків з тимчасової непрацездатності мають люди, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, у разі неможливості здійснення тимчасового переведення за їх згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

Незалежно від впровадження карантину допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, виплачується Фондом соціального страхування України застрахованим, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання (перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються коштом  роботодавця).

У разі захворювання дитини віком до 14 років листок непрацездатності отримує один із працюючих батьків. Фонд соціального страхування України оплачує такий листок непрацездатності, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Утім, якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, часового обмеження немає.

Працівникам на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності (лікарняні) у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. За винятком медичних працівників, яким допомога по тимчасовій непрацездатності у таких випадках виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Скільки триває самоізоляція?

Самоізоляція триває не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – перетину кордону, контакту з хворим тощо.

Хто підлягає самоізоляції?

Самоізоляції підлягають люди:

  •  які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій з їх застосування;
  •  з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, якщо не потребує госпіталізації;
  • які перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав зі значним поширенням COVID-19 (інформацію про такі країни можна дізнатися на вебсторінці Міністерства охорони здоров’я України). Крім випадків, коли немає підстав вважати, що були в контакті із хворим на COVID-19 (наприклад, дітей, які не досягли 12 років);
  • які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Крім випадків, коли немає підстав вважати, що були в контакті з хворим на COVID-19 (наприклад, люди, які мають намір вступити до закладів освіти);
  • з підтвердженим діагнозом COVID-19, виписані із закладу охорони здоров’я, до моменту одужання.

Самоізоляція людини у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них припиняється в разі одержання негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19.

Нагадаємо, також про те, чи має право роботодавець вимагати результат ПЛР-тесту.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому прокоментували смерть 14-річної з підтвердженим коронавірусом
smert
fontan
У Новоукраїнці збудували світловий фонтан (ФОТО)
Читайте також

Сьогодні у суді в Кропивницькому почали розглядати справу про обвинувачення військового у підробці довідки про поранення. Загалом же у судах розглядатимуть три подібних справи, ...

18:04, 12 Квітня, 2024

Гурівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника-земляка Павла Мальцева....

17:43, 12 Квітня, 2024

Національна енергопостачальна компанія “Укренерго” закликала українців економити електроенергію....

15:45, 12 Квітня, 2024