Життя

Як навчитись грати на гітарі?

. 2866

 Гітара – один з найпоширеніших та найпопулярніших музичних інструментів у світі. Жодна рок-група не може обійтися без гітариста. Майстер гри на гітарі може також виконувати сольні номери, грати у складі ансамблю, акомпанувати собі під час співу. Тому вчитись грати на гітарі завжди було і буде актуальним.

Depositphotos 62101409 s 2019
Опанування гітарою для дітей – хороший спосіб всебічного розвитку та проведення дозвілля. Тим паче, що юнацьке захоплення може перерости у професійні заняття і сценічну кар’єру. А для дорослих ніколи не пізно втілити в реальність давню мрію й навчитися виконувати на гітарі улюблену пісню. Цей овіяний ореолом романтики інструмент дозволяє людині духовно й культурно збагачуватися. Адже навчившись виконувати один твір, хочеться поступово опанувати широкий репертуар.

 

Гітарні виконавці завжди користуються попитом. Йдеться не лише про велику сцену. Такі музиканти – почесні гості багатьох культурних та розважальних заходів, вони постійно у центрі уваги. Інші знаходять насолоду у грі перед найріднішою публікою – близькими і друзями. Музичне виконання допомагає зняти стрес і втому, черпати енергію для повсякденного життя.

Найпоширеніші методи навчання гри на гітарі. Які з методів найбільш ефективні?

Аби навчитись віртуозно грати на гітарі та досягти успіху, потрібно пройти тривалий і непростий шлях навчання. На загал способи опанування гітарної гри поділяються на самостійні та з допомогою викладача. Розглянемо основні з них:

 • Репетитори з гри на гітарі. Навчальний процес відбувається у форматі занять віч-на-віч з самостійно вибраним педагогом. Викладач безпосередньо контролює кожен крок свого підопічного. Особливо це потрібно на початковому етапі знайомства з гітарою. Учень може відшукати репетитора, який повністю відповідає його критеріям, на спеціальних репетиторських сайтах, у музичних школах чи студіях. Усе залежить від професіоналізму педагога і бажання учня, однак цей спосіб навчання найбільш дієвий. Можна домовитися про пробний урок, після якого зробити висновки, чи комфортно займатися з цим репетитором.
 • Заняття у міні-групах. Як правило, викладання проводиться для дуже малого кола – не більше 2-3-х учнів водночас. Такий формат опанування музичних інструментів трапляється у деяких приватних школах і музичних студіях. Курс розрахований на певну кількість занять і оплачується відразу. Учнів забезпечують музичними інструментами.
 • Навчання у музичній школі, училищі. Від попереднього методу відрізняється у першу чергу тим, що кількість учнів непостійна та може коливатися від 2-3 до 5-10. Навчальний процес схожий на типову школу. Періодичність занять в основному – двічі на тиждень. Це бюджетний варіант, але прогрес від такого вивчення може настати нескоро.
 • Відеоуроки та сайти, присвячені музиці. За допомогою якісних уроків можна освоїти ази гітарної гри та вивчати нові мелодії.
 • Самовчителі та підручники. Власне теоретичний метод, з наочного матеріалу – лише малюнки та схеми. Підходить уже досвідченим виконавцям.

Які переваги має репетитор гри на гітарі перед самостійним навчанням? Яка вартість занять з репетитором особисто і онлайн?

Уроки з приватним викладачем повністю орієнтовані на індивідуальність учня. Спочатку викладач дає пробний урок, під час якого оцінює рівень навичок та музичний слух клієнта. Відповідно до цілі навчання та здібностей учня педагог створює навчальну програму. Перш за все репетитор допоможе правильно обрати музичний інструмент, розповість про види гітар та особливості гри на кожній.

Теоретична частина викладається одночасно з практичним опануванням інструментом. Викладач ознайомлює учня з будовою гітари та показує, яке має бути положення тіла, як зафіксувати інструмент, правильно тримати руки. Наступним етапом навчального процесу стає вивчення нотної грамоти, потім – акордів. Аби освоїти поєднання нот і лади, педагог роз’яснює, як працювати з аплікатурами. Викладачі-музиканти можуть поділитися секретами власного виконання, а головне – надихнути учня своїм прикладом.
Коли відтворення кількох простих акордів переходить у мелодію, репетитор гри на класичній гітарі пропонує починати виконання пісень. Учень може обрати найбільш зручний для старту, а надалі практикувати все нові прийоми гри на гітарі: слайд, пул, тремоло, бенд, мьютінг, тепінг, флажолети та інші.

Ціна за годину занять варіюється від 150 до 500 грн. Репетитори з гри на гітарі в м. Києві пропонують 300-500 грн, професійні гітаристи – близько 1000 грн. Вартість онлайн занять дещо нижча від очних – в середньому 150-400 грн/год.

Тож навчання з репетитором відзначається:

 • методичною послідовністю;
 • надійним контролем професіонала;
 • можливістю отримувати професійні поради та рекомендації;
 • продуктивним тренуванням практичних навичок;
 • мінімумом теорії

Майстерна гра може стати реальністю вже завтра!

Не відкладайте мрію на потім! Розпочніть уроки гітарної гри з досвідченим репетитором сьогодні! Викладач-професіонал допоможе опанувати гру швидко та ефективно. Головне – ваша рішучість та наполегливість.
Майстерність гітарного виконання подарує дітям і дорослим безліч можливостей:

 • кар’єру професійного гітариста;
 • роботу-мрію у складі музичного гурту;
 • корисне хобі;
 • гарний відпочинок;
 • розкриття творчого потенціалу;
 • джерело натхнення

Статтю підготував репетитор гри на гітарі Андрій К.
Обирайте індивідуального репетитора по фото та відгукам на Букі: https://buki.com.ua/ 

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама