Життя

В Україні повертаються до адаптивного карантину: що це означає

 Автор: Ірина Маслюкова. 4466

З наступного тижня в Україні діятиме адаптивний карантин.

covid copy

Триватиме він до 30 квітня.

Як повідомив в телеграм-каналі міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Уряд ухвалив нові зміни, які стосуються рівнів епідемічної небезпеки. 

Як повідомляє «Українська правда», за словами прем’єра, як і минулого разу передбачається 4 рівні епідеміологічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження, критерії і визначення.

Денис Шмигаль додав, що рішення вступить в дію наступного тижня, тому "всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись і підготуватись".

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, адаптивний карантин будуть вводити, оскільки "всі попередні карантини дали результати". Він додав, що Україна наразі на 34-му місці в Європі за смертністю на мільйон населення, тоді як у Великобританії смертність у три рази вища, а у Франції – у два рази вища, ніж в Україні.

Міністр додав, що на території країни з 24 лютого діятимуть 4 рівні адаптивного карантину – "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний". Водночас, будуть введені і деякі послаблення карантину.

Наприклад, на "жовтому" рівні дозволять проводити культурні і спортивні масові заходи, якщо для 1 людини передбачені 4 кв. метри площі або з наповненістю залу до 50% (раніше було 5 кв. м на одну людину). Також буде дозволено відвідування закладів освіти групами не більше 20 людей.

Футбольні матчі можуть проводитись із глядачами, але з певними обмеженнями їх кількості на трибунах.

Крім того, ресторанам, барам та іншим закладам харчування дозволять працювати до 24:00 (нині до 23:00).

За словами Шкарлета, з 22 лютого на всій території України встановлюється "жовтий" рівень.

Це буде базовий рівень, на який території країни повернуться до адаптивного карантину. Далі, залежно від покращення чи погіршення ситуації з коронавірусом в тому чи іншому регіоні можуть посилювати або послаблювати карантинні рівні.

Відповідно до нього у галузі освіти забороняється відвідування закладів освіти, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу.

Також заборонено проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі учнів з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

"Червоний" рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я.

У разі встановлення "червоного" рівня епідемічної небезпеки продовжуватимуть роботу дитсадки та спеціальні заклади освіти, учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі. Для всіх інших запровадять дистанційне навчання.

Нагадаємо, торік навесні вперше в країні ввели адаптивний карантин по регіонах, в залежності від того, яка ситуація в тій чи іншій області були "зелена", "жовта", "помаранчева", "червона" зона. 

Зауважимо, що наразі по всій країні діє карантин “помаранчевого” рівня.

 

 

Поширюйте

Коментуйте