Життя

Як вибрати м'ясний делікатес

. 672

М'ясний делікатес — це рідкісна, смачна страва, ласощі. Придумали його у Франції. Хоча цей продукт не є першою необхідністю, але іноді себе все ж хочеться побалувати. Видів багато, розібратися в найпопулярніших з них і в тонкощах вибору слід перед тим, як купувати.

real db834df1 137c 4a9d a95b 82e39e8e6de8

Основні види

Всі м'ясні делікатеси можна поділити на такі види:

  • шинка. Її роблять зі свинячих окостів або лопаток. Іноді з індичого м'яса. Сировина солиться, коптиться, вариться, запікається і в'ялиться. Якісна шинка соковита, ніжна, в розрізі волокниста, шматок цілісний;
  • хамон. Традиційний іспанський продукт. Роблять його з свинячого окосту. Його в'ялять в сирому вигляді. За формою нагадує краплю, а в розрізі темно-глянцевий, з білими крапками;
  • буженина. Її роблять з тазостегнової частини свинини. М'ясо повинно бути покрито тонким шаром шпику. Готується методом запікання у власному соку. За рахунок використання великої кількості спецій делікатес виходить з дуже насиченим смаком;
  • бастурма. Готують з конини, яловичини. Для аромату додають пряні трави, що дає дуже насичений смак. Якісна бастурма темного кольору, структура тверда. Продається тільки в цілісному вигляді, а не нарізкою;
  • балик. Роблять з частини свинячої туші без кістки. Продукт має пружну структуру і невеликі жирові прошарки. Їх колір білий або кремовий;
  • карбонад. Цей делікатес придумали у Франції. Готується з бруска свинини або телятини. Його панірують і запікають. На вигляд м'ясо досить щільне і світле, при нарізці не кришиться.

Ці делікатеси найпоширеніші, але є і національні, які менш поширені в нашій країні, але теж дуже смачні. Це балик, панчета, прошуто, шийка, хмизок і інші.

Купити м'ясні делікатеси з доставкою по Києву можна на сайті: https://foodex24.com/category/myasni-delikatesi. Запропоновано великий асортимент і тільки свіжа продукція з України та інших куточків світу.

Як вибрати делікатес з м'яса

Вибір цих продуктів - особливе завдання. Адже підробки насправді зустрічаються часто. Перший критерій - ціна. Не може дешево коштувати м'ясо, яке готується рік або більше. Для початку потрібно перевірити склад. Якщо приготовано за технологією, то там тільки м'ясо, вода, спеції, в невеликій кількості можуть бути присутні фосфати. У цьому продукті не повинно бути крохмалю, сої, борошна, оцту і компонентів з «Е». Харчові добавки користі не дадуть.

Що стосується карбонаду, то його якість визначається по зрізу. Він не повинен сочитися вологою і розсипатися. Зріз —  трохи вологий. Сало по краях не жовте. А якщо воно таке, то це вказує на те, що продукт зіпсований. Також в упаковці карбонаду не повинно бути багато розсолу.

Буженина хорошої якості має суху консистенцію, сірий колір. При нарізанні вона не кришиться. Якщо колір червоний або рожевий і шматок дуже легко ріжеться, то в складі явно є ще щось крім свинини, перцю, солі.

Особливості зберігання

М'ясні делікатеси зберігаються не дуже довго, за винятком деяких видів, наприклад, хамона. Оптимальні умови - в холодильнику. Смакові якості при розрізанні шматка або розпакуванні вакуумного пакета зберігаються близько 3-5 днів. Не потрібно тримати м'ясо в:

  • пластикових контейнерах;
  • кулінарній плівці;
  • поліетиленовому пакеті;
  • фользі.

Найкраще для зберігання використовувати пергамент. Якщо придбали більше смачних делікатесів, ніж потрібно, то можна упакувати в пакет і відправити їх в морозилку. Там вони можуть зберігатися роками.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама