Поради мандрівникам: які вакцини треба зробити перед подорожжю

10:45, 30 Квітня, 2021

Центр громадського здоров’я розповів українцям про вакцинацію для мандрівників.

Подорож за кордон іноді може призвести до ризику захворювань, які зазвичай не трапляються в Україні. Особливо з ростом екотуризму та поїздок в екзотичні країни все більше мандрівників наражаються на небезпечні хвороби.

Вакцинація – один із найефективніших заходів, які можете зробити, щоби захистити своє здоров’я за кордоном.

Яким має бути план дій перед мандрівкою?

Перевірте країну призначення:

  • Які інфекційні хвороби поширені в тому регіоні?
  • Чи були застереження про спалахи небезпечних хвороб?
  • Чи є обов’язкові щеплення для перетину кордону?

Зверніться до лікаря щонайменше за місяць до від’їзду й обговоріть свій маршрут. Проконсультуйтеся щодо необхідних щеплень чи специфічного лікування перед поїздкою. Адже більшість вакцин потрібно вводити заздалегідь, щоби забезпечити повний захист від хвороби.

Які треба щеплення і для яких країн?

Насамперед, перевірте наявність усіх рутинних щеплень. Адже деякі з них потрібно вводити повторно з певною періодичністю. До таких відносяться вакцини проти дифтерії і правця — їх слід повторно робити щодесять років і треба мати перед виїздом у будь-яку країну. Те ж стосується кору і паротиту.

У деяких країнах Азії та Африки може бути нестабільна ситуація щодо поліомієліту –  тож дуже важливо мати всі необхідні дози щеплень для повного захисту.

У деяких країнах для в’їзду вимагають міжнародний сертифікат про імунізацію. Зазвичай це щеплення від жовтої лихоманки – гострого вірусного геморагічного захворювання. Для нього характерна висока температура тіла, важкий загальний стан, а також кровотечі в ротовій порожнині, кишківнику, шлунку. «Жовтою» її називають тому, що в деяких пацієнтів розвивається жовтяниця.

Вірус поширений у тропічних районах Африки та Центральної й Південної Америки. Усім мандрівникам старше дев’яти місяців рекомендують робити щеплення. Міжнародний сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки діє 10 років.

Якщо в рамках мандрівки замість готелів їдете в місця, де можуть бути проблеми з дотриманням всіх гігієнічних норм, зокрема доступом до чистої води та їжі, краще подбати про вакцину від гепатиту А та В. Цей вірус поширений у країнах Африки, Азії й Південної Америки.

Такі ж поради з вакцинації від черевного тифу. Він теж передається через вживання брудної води або необробленої їжі і поширений у країнах Південної Африки й Азії.

Якщо під час поїздки плануєте контактувати з тваринами або подорожуєте в сільську місцевість, подбайте про профілактичне щеплення від сказу.

Перед подорожжю в країни Африки, на південь від Сахари, від Сенегала до Ефіопії – так званий «пояс менінгіту» – вакцинуйтеся від менінгококової інфекції.

Вакцина від кліщового енцефаліту може бути актуальною перед мандрівкою у весняний чи ранній осінній період до Австрії, Чехії, Угорщини, країн Балтії.

Кожна держава має свої вимоги до людей, які в’їжджають на її територію. Ознайомитися з вимогами можна в посольствах і туристичних агенціях.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому поліцейські допомогли трирічному хлопчику відчинити двері будинку (ВІДЕО)
hlop4uk dveri
179950484 557490618972376 1780397052381526728 n
У Новоукраїнці з’явилася алея писанок (ФОТО)
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024