Що треба знати про оформлення закордонного паспорта 2021

14:57, 07 Червня, 2021

 У центрі надання адміністративних послуг Кропивницького «Прозорий офіс» можна оформити закордонний паспорт.

Як повідомляє установа, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – строком на 10 років.
Громадянин України не може мати більше двох діючих паспортів для виїзду за кордон.

Де і як отримати послугу

 1. Подати до Центру надання адміністративних послуг необхідні документи;
 2. Під час оформлення заяви необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років.
 3. Перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені (за умови надання підтверджуючих документів), та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;
 4. Звернутися до органу, де подавалася заява-анкета та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши при цьому паспорт громадянина України.

Увага! Лише до територіального органу або територіального підрозділу Державної міграційної служби подаються документів для оформлення закордонного паспорта якщо:

 • якщо людина не може пересуватися самостійно через хворобу та якщо потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку (якщо така особа не отримувала паспорта громадянина України, оформленого із застосуванням засобів Реєстру);
 • оформлення документів для виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – громадянина України.

Вартість послуги та пільги

Оплачується адміністративний збір, який розраховується як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку.

 • У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 694 грн., для пільгових категорій населення – 474,60 грн.
 • У разі термінового (протягом 7 робочих днів) оформлення, сума адміністративного збору складає 1046 грн., для пільгових категорій населення – 474,60 грн.
 • У разі термінового (протягом 3 робочих днів у випадках, визначених законодавством) оформлення, сума адміністративного збору складає 1046 грн., для пільгових категорій населення – 474,60 грн.

Подача заяви

Заява для оформлення паспорта людині, яка досягла 16–річного віку, подається особисто.

Заява для оформлення паспорта дитині до 16 років, або особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, подається одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Необхідні документи

 • заява-анкета (друкується працівником, який приймає документи);
 • паспорт громадянина України (для людини, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);
 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави,
 • у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині до 14 років, якщо батьки або один із батьків на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України ;
 • документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника – у разі подання документів законним представником;
 • квитанція про сплату адміністративного збору або інформацію (реквізити платежу) про сплату збору в будь-якій формі.

Оплатити вартість послуги можна і в «Прозорому офісі» власною банківською карткою через POS-термінал.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, що не досягла 16-річного віку, заявник також подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

 • документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
 • договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
 • договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
 • рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
 • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
 • договору про патронат.

Оригінали документів (крім документів, що підтверджують сплату адміністративного збору) повертаються особі або її законному представнику після оформлення заяви-анкети.

Підстави для відмови у наданні послуги

 1. особа не є громадянином України;
 2. стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася людина, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники/уповноважена особа, які не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон;
 3. особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є дійсними на день звернення (крім випадків, передбачених пунктом 22 Порядку)
 4. заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон;
 5. дані, отримані з відомчих інформаційних систем не підтверджують інформацію, надану заявником.

У рішенні про відмову в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови.

Транслітерація

Внесення до заяви-анкети та у подальшому у паспорт громадянина України для виїзду за кордон написання складових імені «прізвища» та «імені» здійснюється українською мовою та латинськими літерами відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею.

За необхідності написання прізвища або/та ім’я латинськими літерами відповідно до написання у раніше виданих на ім’я особи документах, подається письмова заява (довільної форми) та документ:

 • паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини;
 • документ, що підтверджує факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку;
 • раніше видані паспорта на ім’я дитини/батьків (або одного з них)/одного з подружжя, у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/один з подружжя є іноземцями.

Видані компетентними органами іноземної держави подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.

На сайті ДМС працює е-сервіс “Перевірка транслітерації”. Фахівці визначають транслітерацію як передачу слів однієї мови літерами іншої.В Україні позначення обираються не “як заманеться”, а за правилами офіційної Таблиці транслітерації, затвердженої постановою КМУ від 27.01.2010 № 55.

Під час оформлення ID-картки або закордонного паспорта українські літери прізвища та імені заявника система автоматично відображає буквами латинського алфавіту – відповідно до згаданої Таблиці.

За метеріалами кропивницького ЦНАПу та ДМС України

 

Останні новини по темі
Як отримати інформацію з державних реєстрів
nout
dbr zavershilo dosudove rozsliduvannya vidnosno inspektora vipravnoi kolonii yakij zbuvav narkotiki zasudzhenim 1
Продавав наркотики засудженим: у Кропивницькому обвинувачують інспектора колонії (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому суд виніс вирок керівнику фермерського господарства, який взяв мільйонні позики у приватної особи начебто для підприємства, проте привласнив гроші собі....

17:43, 23 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків-захисників. 

17:13, 23 Лютого, 2024

Протягом цього тижня, із 19 по 23 лютого, відзнаки отримали воїни із Кіровоградщини, які служать у  41-й окремій механізованій бригаді ЗСУ. ...

16:35, 23 Лютого, 2024