Життя

Як правильно вибрати кондиціонер?

. 2916

Незабаром розпочнеться сезон спеки, а це означає що свіжого прохолодного повітря у квартирах та будинках стане критично мало. Особливо потерпають у жару мешканці великих міст, та багатоквартирних будинків, де температура повітря вдень може сягати й до +30. Єдиним правильним рішення стане установити кондиціонер. На ринку є чимало різних пропозицій, всі вони мають різну ціну та технічні характеристики. То як обрати свій найкращий кондиціонер і навіть у найгіршу спеку насолоджуватися вдома свіжим і чистим повітрям.

 60bf183ce8945

7 кроків до вибору ідеального кондиціонера

Розповімо про основні критерії та технічні характеристики на які слід звертати увагу здійснюючи подібну покупку. Ознайомитися з наявними на ринку моделями можна за посиланням, а от як обрати найбільш підходящу з них, розповідаємо.

Визначаємося з типом кондиціонера

За типом кондиціонери поділяються на одноблочні і так звані спліт-системи, що мають пару блоків.

  • Одноблочний кондиціонер простий у користуванні адже не потребує монтажу. Він має коліщата і ви можете встановлювати його будь-де, пересуваючи з місця на місце.
  • Спліт-система це вже більш традиційні кондиціонери, які ми звикли бачити прикріпленими високо на стінах. Вони мають зовнішній та внутрішній блоки. Зовнішній кріпиться зовні будинку, а внутрішній зсередини.
  • Мультисистема. Ще один тип кондиціонерів, коли одразу кілька блоків розміщених у різних кімнатах, з’єднуються з одним зовнішнім.

Визначаємося з типом монтажу

Є п’ять різних типів монтажу. Настінний, що є одним з найпопулярніших серед власників приміщень на 15-20 метрів. Він може охолоджувати, нагрівати повітря, іонізувати, очищати, тощо. Другий тип підлогово-стельовий. Його можна монтувати на стелю, або ж на стіну майже біля підлоги (як батарею). При цьому кондиціонер має жалюзі якими можна направляти потік повітря туди куди потрібно. Третій тип — канальні кондиціонери, однак вони вважаються промисловими, адже підходять для приміщень на понад 50 метрів. Касетні кондиціонери мають те ж призначення і характеристики, що й канальні. І наостанок колонні кондиціонери, що не потребують монтажу, адже візуально нагадують шафу чи високу тумбу, яку просто треба поставити у потрібній кімнаті. Вони надзвичайно потужні, тому не зовсім доречні у звичайних житлових квартирах чи будинках.

Визначаємося з потужністю

Все залежить від розміру приміщення для якого обирається кондиціонер. Чим воно більше, тим більшою має бути потужність. Для середньостатистичної житлової квартири, що має висоту 3 метри, на кожних 10 кв.метрів потрібно 1 кВт. В магазинах представлені моделі потужністю від 2 кВт і до 20 кВт. Уважно читайте інструкцію, щоб підібрати правильну потужність.

Визначаємось з компресором

Є класичний компресор, котрий просто виключається щоразу коли в кімнаті утворюється потрібна температура та інверторний, що автоматично переходить на повільніший режим роботи. Другий тип значно лагідніше впливає на електромережу, він є енергоефективним, зносостійким, безшумним і охолоджує приміщення в рази швидше. З мінусів вища вартість та чутливість до перепадів напруги.

Визначаємося з ступенем шуму

Рівень шуму який видаватиме спліт-система вказується у інструкції. Для спальні це має бути максимально тихий кондиціонер. При чому на параметри шуму зовнішнього блоку теж треба вважати і старатися встановити його максимально далеко від вікна. Деякі кондиціонери мають нічний режим, при якому вони працюють майже безшумно. Загалом рівень шуму коливається від 5дБ і до 75 дБ. Спати комфортно буде при 20 дБ, не більше.

Визначаємося з потрібними режимами роботи

Крім стандартного охолодження, кондиціонери можуть обігрівати приміщення, зволожувати його, очищати, іонізувати, осушувати. Всі ці опції звісно ж вказані у інструкції і впливають на вартість техніки.

60bf183d04927

Визначаємося з додатковим “фаршем”

Управління по вай-фай, автоматичне очищення, система антиобледеніння і так далі. Деякі з цих опій справді корисні, як от система антиобледеніння, що дозволяє використовувати кондиціонер при низьких температурах, і уникнути появі на зовнішньому блоці криги.

Самоочищення теж дуже корисна опція, адже кондиціонер потрібно чистити мінімум двічі на рік, і дехто викликає для цього вузькопрофільних спеціалістів, а це додаткові витрати. Самоочищення дозволяє уникнути неприємних запахів, вологості та цвілі. Ну і керування по вай-фай це вже просто новий рівень комфорту, завдяки якому ви зможете керувати системою з допомогою смартфона навіть будучи не вдома.

 

Проаналізувавши всі ці критерії, ви точно виберете найбільш підходящу для ваших потреб техніку!

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама