Перерахунок пенсій: що варто знати?

11:53, 25 Червня, 2021
pensia copy

Цьогорічну кампанію з перерахунку пенсій мають поновити вже у липні. Кому чекати надбавки найближчим часом, дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

 

Підвищити виплати планують для мільйона пенсіонерів. Зросте мінімальна пенсія за віком, доплата за понаднормовий стаж, розміри надбавок і доплат. Зокрема, надбавку мають отримати українці, яким пенсія була призначена у 2018-2020 роках. Доплата вводиться через те, що ці пенсіонери не підпадають під щорічну індексацію у березні. Середній розмір має скласти 100 грн. Також з 1 липня має бути проведено підвищення мінімальних пенсійних виплат для людей з інвалідністю внаслідок війни.

Важливо знати, що з 1 липня також зросте прожитковий мінімум. Для осіб, які втратили працездатність, саме цей показник є базою для розрахунку пенсії. Тож мінімальна пенсія без надбавок також зросте – з 1769 до 1854 грн на місяць.

Відповідно до календаря Пенсійного фонду, з 1 жовтня 2021 року пенсіонери, яким виповнилось від 75 до 80 років та які мають повний стаж, отримають доплату в сумі до 400 грн. 

Останній етап підвищення відбудеться у грудні. Внаслідок зростання прожиткового мінімуму та заробітної плати підвищиться мінімальна пенсія за віком і доплата за понаднормовий стаж. Мінімальна виплата пенсіонерам, які досягли 65-річного віку, має скласти 2600 грн. 

В уряді кажуть, що наступні етапи підвищення мають торкнутися ліквідаторів на ЧАЕС. Відповідний закон вже знаходиться у Верховній Раді й рекомендований до ухвалення в цілому. Йдеться про пільгові умови нарахування пенсій для цивільних ліквідаторів. Якщо закон ухвалять, то з 1 січня 2022 року виплати зростуть для понад 30 тис. людей з інвалідністю з-поміж ліквідаторів аварії. У середньому пенсії обіцяють підвищити на 40%.

Також на розгляд депутатів чекає закон про щорічну індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів. За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, його ухвалення дозволить перераховувати виплати усім одразу.

«На жаль, у 2017 році було змінено пенсійне законодавство таким чином, що дата щорічної індексації пенсій 1 березня була вилучена, а для окремих категорій пенсіонерів – науковців, держслужбовців, працівників органів місцевого самоврядування – індексація була зупинена. Тому міністерство розробило і подало на розгляд Верховної Ради проєкт закону 4668, яким відновлюється індексація для всіх категорій і встановлюється дата індексації 1 вересня», – пояснює пані Лазебна.

В уряді визнають, що чинні підвищення не здатні суттєво покращити життя пенсіонерів. Щоб українці отримували достойні виплати, потрібна системна пенсійна реформа. Найперше розглядається ідея відв’язати соціальну допомогу від прожиткового мінімуму. Якщо відповідний закон ухвалять, то, за розрахунками Мінсоцполітики, це дозволить збільшити рівень мінімальної пенсії до 3 500 грн. Також у владних кабінетах все частіше кажуть про запуск накопичувальної пенсійної системи, якою зможуть скористатися вже майбутні пенсіонери. 

Нагадаємо, “Гречка” вже писала, які зміни чекають на пенсійну систему в Україні.

 

Останні новини по темі

Шкільне меню від Клопотенка: 5 страв з картоплі (ВІДЕО)

kak gotovit kartofelnoe pure 7
press laptop 7

Як швидко отримати онлайн позику без відмови терміново?

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023