Як з домашньої печі: особливості термостатної молочної продукції

10:46, 29 Червня, 2021
DSC 7568

Пам’ятаєте смак домашньої сметани і ряжанки, яку готувала для вас в дитинстві бабуся? Зараз молочну продукцію, виготовлену традиційним способом, можна купити в супермаркеті із позначкою «термостатна» або «густа». Ми з’ясовували, що таке «живі» кисломолочні продукти, як їх готують, чим вони унікальні та корисні для організму.

Що таке термостатні продукти?

Термостатні кисломолочні продукти мають особливий смак та консистенцію. Завдяки унікальній технології виробництва зберігають всю користь кисломолочних бактерій. Термостатні продукти мають непорушний згусток, ідентичний з продуктом виготовленим у домашній печі.

Як їх виготовляють?

Є два способи виробництва кисломолочної продукції: резервуарний та термостатний.

При резервуарному способі сквашування самого продукту відбувається у великих резервуарах. Коли з’явиться необхідна кислотність, цей продукт перемішують мутовкою у самій ємкості. Після цього продукт вважається готовим до фасування, сквашувати його не потрібно.

Унікальність термостатної технології виробництва полягає у тому, що процес сквашування, дозрівання і охолоджування відбувається безпосередньо у пакуванні.

При термостатному способі використовують термостійке молоко вищого сорту, щоб білок витримував високотемпературну обробку. Молоко пастеризують при температурі 96-98 °C.

Варто зазначити, що перед тим як заквашувати ряжанку, молоко 5 годин томиться при температурі 95-98 °C, щоб карамелізуватися і набути коричневого кольору.

У підготовлене молоко спочатку вносять закваску, потім замішують.

Для йогурту, ряжанки – закваска термофільна. І сквашування відбувається при температурі 43 +− 2 °C.

Якщо кефір та сметана – температура трохи нижча, адже використовують мезофільну закваску. Температура може коливатися 32 +− 2 °C.

Коли продукт розфасували в споживчу тару: скляні баночки, пет-пляшки, стаканчики, його ставлять при цих температурах у термостатні камери.

Температура підтримується протягом всього процесу сквашування. Ряжанка, йогурт сквашується від 4 до 6 годин. Кефір, сметана – від 8 до 10 годин.

Чим відрізняється від звичайної кисломолочки?

Термостатну продукцію можна відрізнити за згустком. Смак насичений, ніби з домашньої печі.

Це пояснюють тим, що закваски для термостатної і резервуарної продукції різні. Наприклад, термостатний кефір має однорідну, густу структуру. Згусток повинен бути непорушним і не тягучим. Шматки такого кефіру можна відламувати ложкою. Щоб випити кефір, достатньо струсити перед вживанням.

З готовим продуктом при транспортуванні поводяться делікатно. Навіть при невеликому струшуванні швидко відшаровується сироватка. Для термостатної продукції це не вважається вадою, але щоб все було ідеально поводяться дуже обережно.

Чим корисні?

Користь всіх кисломолочних продуктів для організму людини, беззаперечна.

Але термостатна технологія виробництва зберігає ще більше корисних властивостей.

У продукції зберігається все «живе» та природні корисні властивості. Перед вживанням термостатну продукцію можна або розмішати, або вживати густою, кому як смачніше.

Таку продукцію можна давати дітям з трьох років. Кисломолочні продукти є джерелом кальцію для активного росту. Також містять корисні бактерії, що допомагають травленню.

У вагітних через кисломолочну продукцію краще засвоюються кальцій та мінерали, зміцнюється імунітет.

 vp

Де придбати якісну термостатну молочку?

Термостатні кефір, сметана, ряжанка, йогурт, закваска від «Волошкового поля» зберігають у собі всю користь молока: білки, вітаміни та мікроелементи. Їх виготовляють зі свіжого незбираного високоякісного молока.

Також готують ацидофілін та біфілайф. Це дієтичні кисломолочні продукти, які мають всі корисні речовини, що оптимально відповідають потребам людини.

Вся продукція не містить жодних консервантів та має короткий термін придатності.

ПрАТ «Юрія», одне із перших підприємств в Україні, що почало виробляти термостатну продукцію для широкого кола споживачів. Виробляти масово термостатну кисломолочну продукцію підприємство почало в 2010 році. Після пробного випуску невеликого асортименту на домашніх ринках в Черкасах, Кропивницькому, Кременчуку, вирішили запустити масове виробництво для рітейлів всієї України.

Це дало змогу виділитися на ринку молочних продуктів серед конкурентів, адже тоді першими відродили давній спосіб виробництва кисломолочних продуктів термостатним способом.

DSC 7554ккк

Реклама

 

Останні новини по темі

Скільки українці платитимуть за електрику в липні

elektroenergija
rekl copy

Комерційні тендери: від папірців до сучасних інструментів

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:17, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу ...

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому з нагоди Дня волонтера у краєзнавчому музеї відбудеться виставка волонтерського ...

17:14, 28 Листопада, 2023