Життя

Навіщо на трасах роблять бордюри

. 9258

На дорогах державного значення у межах Кіровоградщини, які ремонтують цього року, місцями встановлюють бордюри. До "Гречки" звернулись водії, які не розуміють навіщо це робити і впевнені, що це небезпечно для дорожнього руху.

photo1625744634

Зокрема, водії вважають, що за потреби не можна буде з'їхати на узбіччя, якщо, наприклад, хтось виїде на зустрічну. До того ж, узбіччя часто використовує для проїзду агротехніка.

На фото відрізок дороги від Кропивницького до Великої Виски. десь бордюри вже встановлені, а десь бетонні блоки тільки чекають своєї черги.

photo1625744634 1

photo1625744634 2

У Службі автомобільних доріг кажуть, у бордюрах на трасі немає нічого дивного і все відповідає нормам.

"Будівництво та ремонт доріг проводиться у відповідності до чинних державних будівельних норм та стандартів. У даному випадку на ділянці дороги М-30 Стрий – Ізварине проектом передбачено влаштування бордюрів відповідно до п. 7.9 ДБН В.2.3-4:2015 Автомобільні дороги. Зміна 1. Висота бордюру над полотном не буде перевищувати 7 см після вкладання верхнього шару.

До того ж, на цих ділянках де бордюри, буде влаштована суцільна лінія дорожньої розмітки 1.1, що заборонятиме обгін, а значить при дотриманні правил дорожнього руху ризик вчинення ДТП вкрай низький.
Дане рішення забезпечує влаштування водовідведення, а також убезпечує кромку дорожнього полотна від передчасного руйнування. Тобто, відвід води таким чином унеможливить розмивання земляного полотна і узбіч.
Що стосовно проїзду фермерської техніки… Узбіччя не передбачають по них рух будь-якої техніки, особливо сільськогосподарської. Для цього є спеціально влаштовані з’їзди та технологічні дороги," - прокоментувала ситуацію Жанна Петрович, перша заступниця начальника Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області.

За її словами на дорогах також встановлять стовпчики та світловідбивачі. Проектом вони теж передбачені і будуть влаштовані згідно з технологічним процесом виконання робіт.

У САД закликають із питаннями звертатись на цілодобову гарячу лінію за телефоном 0686646422, або ж звернутися особисто до Служби для діалогу зі спеціалістами (м. Кропивницький, вул. Полтавська, 38).

photo1625744634 3

Поширюйте

Коментуйте


Реклама