5 найчистіших громадських джерел Кіровоградщини

12:03, 20 Вересня, 2021
sklanka

З початку року, громадська організація «Флора» проаналізувала якість води у близько 40 громадських джерелах або колодязях. До Всесвітнього Дня моніторингу якості води екоактивісти презентували ТОП 5 найчистіших громадських джерел області.

Взяті з колодязів та джерел проби води, які використовуються мешканцями для пиття, аналізувались за мікробіологічними, фізико-хімічними, органолептичними, санітарно-токсикологічними та радіологічними показниками. Аналізи здійснювались у лабораторіях Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та Державному підприємстві «Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Отримані результати засвідчили, що абсолютна більшість досліджених колодязів та джерел, мали воду, яка по тим, чи іншим показникам не відповідала вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 (нормативний документ, що встановлює гранично допустимі норми для різних показників). Однак, декілька джерел та колодязів, відзначились по особливому, а саме вмістом чистої води.

Все ідеально, як «сльоза»

З усіх джерел, абсолютно чистою водою, відзначились три джерела. Два колодязі та одне джерело (свердловина). Першим є громадський колодязь, розташований у Новоукраїнському районі. А саме, у смт Смоліно по вул. Ювілейна. Другим є колодязь в обласному центрі по вул. Курганна. Третім – свердловина, зроблена по вул. Центральна, 2а, села Розсохуватка Новоукраїнського району. Відповідно до отриманих лабораторних висновків, зразки води з усіх згаданих джерел, за всіма показниками, відповідають державним стандартам чистої питної води, викладеним у ДСанПін 2.2.4-171-10.

Майже «сльоза» або за крок до ідеального

Разом з тим, екоативісти виявили два джерела, які не зважаючи на певні недоліки, мають увійти до рейтингу. Адже лише за одним показником вода у цих джерелах не відповідала державним стандартам. При цьому довести воду з цих джерел до ідеальних стандартів дуже просто. Першим, є відоме джерело, розташоване у Новомиргороді, на так званих – «Панських горах». Єдиний показник, за яким проба не відповідала ДСанПін 2.2.4-171-10 – це «Загальні коліформи та Escherichia Coli (кишкова паличка)». Разом з тим, видалити всю згадану мікрофлору можна звичайним кип’ятінням води. Другим є джерело (свердловина), що діє по вул. Центральна, 76, у селі Злинка, Новоукраїнського району. Єдиним недоліком води, що містилась у цій свердловині, було перевищення концентрації радону. Однак, простим способом видалення радону, та приведення такої води до державного стандарту чистої питної води, є звичайне відстоювання. Приміром протягом декількох днів.

 

Останні новини по темі

Яку нішу зайняти розробникам мобільних ігор у 2021: 5 перспективних трендів

pogoda osin

Якою буде погода на Кіровоградщині з 20 вересня

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023