Жителів Кіровоградщини запрошують доєднатися до вибору 30 знакових книжок України

11:53, 24 Вересня, 2021

Обрати «30 знакових книжок нашої незалежності» запрошують українців. Це один з наймасштабніших в Україні онлайн проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки. Його презентували на 28 Міжнародний BookForum.

 

Організатори закликають долучитись до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, що вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян.

До 15 жовтня на сайті проєкту «30 знакових книжок Нашої Незалежності» серед списку зі 100 видань, сформованого експертами книговидавничої галузі, літературознавцями, перекладачами, істориками літератури, можна проголосувати за книжку, що, саме на вашу думку, викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави.

З видань, що представлятимуть як художню, так і науково-популярну літературу, за підсумками отриманої ними кількості голосів сформують фінальний список з 30 книжок. Результати всеукраїнського онлайн голосування будуть оголошені наприкінці жовтня.

«30 знакових книжок Нашої Незалежності» дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням нашої Незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, ТОП-30 книг, за які проголосують українці, буде дійсно виключним», ‒ зауважив на презентації проєкту на 28 BookForum Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

«Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилось на цілком самостійну галузь. Наш проєкт ‒ це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що якомога широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоб разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності», ‒ розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги.

Цікаво, що 28 BookForum цього року представив спецпроєкт «10 про 10. Спроба канону», куратор – письменник, культуролог, лауреат «Книги року» BBC (2014, 2015) Олександр Михед.

«Проєкт «10 про 10. Спроба канону» – це кураторський виклик, моя відповідь на пропозицію 28 Львівського Міжнародного BookForum подумати про десять важливих книжок, без яких, на мою думку, неможливо уявити українську літературу часів Незалежності. Та ще й вибрати їх необхідно із сотні, складеної експертами Українського інституту книги», – розповідає Олександр Михед.

 

Останні новини по темі
На дистанційному навчанні два заклади профтехосвіти в області
2021 09 24 softball
Кропивницькі софтболістки другий рік поспіль здобули титул чемпіонок України (ФОТО)
Читайте також

Сьогодні у суді в Кропивницькому почали розглядати справу про обвинувачення військового у підробці довідки про поранення. Загалом же у судах розглядатимуть три подібних справи, ...

18:04, 12 Квітня, 2024

Гурівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника-земляка Павла Мальцева....

17:43, 12 Квітня, 2024

Національна енергопостачальна компанія “Укренерго” закликала українців економити електроенергію....

15:45, 12 Квітня, 2024