Що робити, якщо в електронному лікарняному помилка?
До 1 жовтня тривав перехідний період впровадження електронних лікарняних. На Кіровоградщині нині сформовано в електронному реєстрі застрахованих осіб понад 21 тисяча “е-лікарняних”. Проте виявились і типові помикли. Як їх виправити?
Олена Пархоменко, начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області каже що помилки є двох типів: одні з боку громадян, інші – з вини роботодавців.
Помилка 1. Людина відсутня Реєстрі застрахованих осіб
Причина виникнення помилки – це невідповідність серії та номеру паспорта.
Щоб актуалізувати дані громадянин повинен подати до територіального органу Пенсійного фонду України особисто (або через представника) Анкету застрахованої особи і документи, що ідентифікують та підтверджують інформацію про особу.
Також є можливість надати Анкету – онлайн за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).
Помилка 2. Відсутня інформація про працевлаштування
Така помилка, насамперед, пов’язана з якістю звітування роботодавців за своїх працівників.
Так, при працевлаштуванні обов’язково потрібно подавати до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації роботодавця передбачені чинними нормативними актами звітні форми:
- Повідомлення про прийняття на роботу
- Додаток 5 до “Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”, що призначений для обліку трудових відносин в Реєстрі застрахованих осіб.