Чому Кіровоградська область і досі в «жовтій» карантинній зоні?

11:49, 11 Листопада, 2021

Кілька тижнів Кіровоградська і ще одна-дві області тримаються в «жовтій» зоні епіднебезпеки, тоді як решта регіонів у – «помаранчевій» та «червоній» зонах. Для читачів «Гречки» підготували публікацію про феномен Кіровоградської області в умовах коронавірусного піка захворюваності по Україні.

Завантаженість лікарень і тестування

– Ситуація напружена. Констатуємо факт, що зараз найбільша завантаженість лікувальних ліжок. Показник досягає майже 50% від тієї чисельності ліжок, які залучені для лікування хворих на COVID-19. 332 людини знаходяться в умовах стаціонару, 79 в умовах реанімаційних виділень, реанімаційні відділення перенавантажені, 44 людини – на апаратах ШВЛ, – розповів сьогодні під час ранкового онлайн-брифінгу директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко.

До речі, відсоток завантаженості ліжок з киснем є в переліку ознак для визначення регіону зі значним поширенням ковіду. Це показник завантаженості ліжок не має перевищувати 65%. В області наразі завантаженість ліжок з киснем на рівні 48,9%.

Хоча з ліжками теж можна змінити ситуацію і разом з тим змінити відсоток завантаженості. Наприклад, збільшити кількість ліжок. У регіоні вже хочуть розвантажити наявні п’ять госпітальних баз на 800 ліжок для пацієнтів з ковідом і планують додати ще дві резервні лікарні з 250 ліжками.

Дозвіл на залучення резервних госпітальних баз затверджує Міністерство охорони здоров’я.

– Додаткові ліжка це добре, але система охорони здоров’я не може постійно розширюватися. На рівні 65-70 тисяч ліжок спостерігаємо те, що деякі плановані процедури у системі охорони здоров’я, особливо у профілактичній медицині починають провисати, – прокоментував заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, який був з робочим візитом у Кропивницькому.

Також у переліку індикаторів визначення рівня епіднебезпеки є рівень захворюваності, який в області наразі 216 на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування 9,2% (має бути не більше 20%), рівень госпіталізацій 47,7% (має бут не більше 60% на 100 тисяч населення). Саме ці не перевищені індикаторні показники дозволяють залишатися на «жовтому» рівні епіднебезпеки, пояснює головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Тобто перехід території до тієї чи іншої зони карантину залежить від цих індикаторів. При цьому, зауважимо, що це статистичні дані, які варіюються з дня на день.

Наприклад, тестування на коронавірусну інфекцію. В області роблять щодня понад тисячу тестів з виявлення коронавірусної інфекції. При цьому в області є зауваження про своєчасність доставляння тестів з громад. Тобто до лабораторій з територій не надходять щоденно тести на дослідження COVID-19.

– Вівторок – це традиційний ріст захворюваності, збільшення кількості випадків. Це пов’язано з тим, що з усіх територій області надсилається у вівторок і п’ятницю найбільша кількість тестів для ПЛР-діагностики. І звичайно в ці дні реєструється найбільша кількість випадків, – каже головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Також потрібно враховувати небажання/неможливість з різних причин людей звертатися до лікарів, а разом з цим і діагностування нових випадків ковіду.

Невисока щільність населення

Показник невисокої щільності населення певною мірою рятує жителів регіону під час пікових навантажень будь-яких епідемій.

– Область не межує з територіями інших держав. Це теж специфічна ситуація, пов’язана з епідемічним благополуччям. Крім того, це невисока щільність населення. Є великий відсоток сільського населення, є у ваших громадах величезна кількість населених пунктів з невеликою чисельністю населення в селах і селищах. Усі ці передумови насправді впливають на спілкування між людьми, на ситуацію, пов’язану з міграційним рухом в межах області, і впливають на показники захворюваності, – звернувся напередодні до очільників громад Олег Рибальченко. – За всіма показниками тогорічних епідемій саме Кіровоградська область остання заходила в період найбільших пікових навантажень. Це стосується і грипу та інших захворювань. В принципі така сама ситуація сталася, коли ми зіткнулися із захворюваністю на COVID-19. Це дало змогу підготуватися і забезпечити лікарні до готовності надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

Область на піку захворюваності?

– На жаль, ми спостерігаємо тенденцію, що теперішня ситуація – найвищі пікові навантаження, які перевищують показники торішніх подій, – каже директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко.

Також ще рано говорити про проходження країною піку захворюваності.

– По Україні ключові показники стабілізуються. Сім днів поспіль ми виходимо на більш-менш рівні показники госпіталізації – близько 5000 нових випадків госпіталізацій впродовж доби. Але це не означає, що ми пройшли пік захворюваності. Це така позитивна ознака. Найближчі пару тижнів додадуть відповідь чи ми стабілізуємося чи це все-таки передчасні гарні новини, – зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Підготувала Валерія Жовтун

 

Останні новини по темі
На Козачому острові з’явився новий стінопис (ФОТО)
PXL 20211106 142044122.MP
photo 2021 11 09 15 58 58
В області зарибнили Кам’янське водосховище (ФОТО)
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024