Імпортні продукти: як змінилося маркування товарів в українських магазинах

15:51, 31 Березня, 2022
tovar market

В українських супермаркетах і магазинах нині можна побачити закордонну продукцію, де немає етикетки з українським маркуванням.  Адже на час воєнного стану в країні скасували обов’язковість маркувати продукцію українською мовою.

Фото умовне

Які зміни?

Уряд спростив вимоги до маркування імпортних харчових продуктів для їх швидшого ввезення під час воєнного стану.

Постачальники харчів можуть не вказувати інформацію про продукт державною мовою України. Натомість партія товару має обов’язково супроводжуватись даними українською мовою.

Як пояснюють в Держпродспоживслужбі в Кіровоградській області, дозволили продавати імпортовані продукти без маркування українською мовою для безперебійного постачання харчових продуктів в умовах воєнного стану.

Кабмін ухвалив відповідну постанову №234 «Про заходи щодо забезпечення в умовах воєнного стану безперебійного постачання імпортованих харчових продуктів і кормів».

«При цьому партії зазначених харчових продуктів повинні супроводжуватися обов’язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою. Така інформація надається на вимогу споживача», – пояснила речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

На полицях супермаркетів – імпортна продукція чи гуманітарна допомога?

Повідомлення з іншої області, яке почало нещодавно ширитися соцмережами, що таке імпортна продукція в магазинах – це та сама гуманітарна допомога з-за кордону. Однак мережа супермаркетів уже спростувала таку інформацію.

Зауважимо, маркування харчів та кормів, які пересилаються як гуманітарна допомога, дозволяється мовою імпортера.

«Гречка» спільно з Держпродспоживслужбою в Кіровоградській області пояснює, як відрізнити, що за товар продається і як це перевірити.

«Якщо виникає підозра, найперше – це попросити в продавця показати саме такий документ на цей продукт, товарно-транспортну накладну», – каже Наталія Шевченко. Ця накладна і має бути українською.

За її словами, якщо відмовляють показати таку накладну, або ще якісь проблеми виникають, то найшвидше по факту викликати на місце поліцію. Також можна повідомити на «гарячу лінію» обласного контактного центру 0800500238. Звідти мають направити звернення на розгляд компетентним службам.

 

Останні новини по темі

Як діяти у разі хімічного та радіоактивного забруднення (ВІДЕО)

IMG 3551
biznes1

Без паніки: як вижити локальному бізнесу в умовах війни?

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023