Як працюють нотаріуси в умовах воєнного стану

12:13, 07 Травня, 2022

У Кропивницькому та області нотаріат з певними обмеженнями відновив роботу в умовах воєнного стану.

В умовах війни, в яких опинилась Україна в кінці цієї зими, серед нагальних завдань, які потребували миттєвого реагування з боку органів державної влади, було забезпечення захисту прав власності та інших речових прав громадян та юридичних осіб нашої держави. Негайно, після оголошення воєнного стану, було прийняте рішення про припинення роботи всіх Єдиних та Державних реєстрів, з метою збереження внесеної до них інформації та недопущення несанкціонованого доступу. 

Поступово робота деяких реєстрів відновлювалась, що давало змогу громадянам отримати доступ до таких нотаріальних дій, як оформлення довіреностей та заповітів, а також операцій з рухомим майном. Будь-які дії з нерухомим майном, а також реєстраційні дії щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців при зверненні до нотаріуса залишались фактично недоступними.

19 квітня 2022 року Міністерством юстиції України була прийнята Постанова № 480, на підставі якої відновлюється функціонування Єдиних та Державних реєстрів в умовах воєнного стану. Постанова регламентує порядок роботи реєстрів під час війни й вчинення нотаріальних дій щодо цінного майна нотаріусами. Згідно з цією Постановою роботу реєстрів відновлено на територіях, де не ведуться бойові дії і які не входять до затвердженого Міністерством юстиції переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів в умовах воєнного стану.

Наразі при зверненні до нотаріусів жителі Кропивницького та області знову мають можливість розпоряджатись нерухомим майном, оформляти спадщину на нерухомість, здійснювати реєстраційні дії щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Найближчим часом відбудеться відновлення роботи Державного земельного кадастру, що надасть можливість фактично повноцінного функціонування ринку нерухомості.

Щоправда, війна вносить свої корективи, тому вчинення нотаріальних дій відбуватиметься з дотриманням певних обмежень, які діють на час воєнного стану.

Для отримання відповідей з конкретних питань, будь ласка, зверніться до нотаріуса особисто, аби отримати фахову допомогу. 

«Гречка» нагадує, що робити, коли вам заповіли спадщину.

Останні новини по темі
Велоподорож організують на День сім’ї у Знам’янці
simja velopodorozh
Благодійний концерт у Кропивницькому: прем’єра пісні з передової і «Місто Марії» (ВІДЕО)
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024