Нацбанк змінив умови обміну валюти в Україні та закордоном

16:47, 01 Червня, 2022
evro

Національний банк змінив правила встановлення курсу обміну валюти в Україні та курсу при розрахунках закордоном. Так, деякі обмеження були скасовані з 21 травня.

Курс валют в Україні

Як пояснюють в НБУ, для посилення конкуренції зняли обмеження на встановлення курсу в банківських установах. Так, раніше банки могли продавати іноземну валюту готівкою за курсом, не більшим ніж на 10% від офіційного курсу НБУ. Від 21 травня це обмеження щодо продажу готівки скасоване.

Аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо вони розраховуються картками за кордоном.

«Скасування цього обмеження збільшить пропозицію валюти в банках та зменшить ситуативні коливання на ньому без втрати необхідних для фінансової стабільності золото-валютних резервів України», – підкреслюють в НБУ.

Курс валют при розрахунку за кордоном

Також з 21 травня скасували обмеження на курс, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні при розрахунку закордоном. Тобто до цього банки могли встановлювати такий курс конвертації гривні у валюту, який відрізнявся б не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ (29,25 грн за долар США). З 21 травня таке обмеження для банків скасовано.

«Безготівкові розрахунки за кордоном можна здійснювати без жодних обмежень. Українці, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть сплачувати карткою рахунки за житло, транспорт, покупки в магазинах тощо на будь-яку суму», – зазначають в установі.

Проте залишилося обмеження на зняття готівки з гривневих карток закордоном. Наразі він становить 50 000 гривень (в еквіваленті) на місяць. З валютних карток українці закордоном можуть зняти до 100 тисяч гривень на день (в еквіваленті).

Нагадаємо, що в Україні з 14 квітня 2022 року зняли заборону на продаж готівкової іноземної валюти населенню.

 

Останні новини по темі

Пенсії в умовах воєнного стану – як отримати та кому підвищили

pensioneruu

Тактичне взуття

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:17, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу ...

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому з нагоди Дня волонтера у краєзнавчому музеї відбудеться виставка волонтерського ...

17:14, 28 Листопада, 2023