Захиснику потрібна психологічна допомога: куди звертатись у Кропивницькому

11:26, 04 Липня, 2022

Народний герой України  Вадим Довгорук закликав земляків підтримувати всіх, хто захищає Україну з 2014 року і зараз може потребувати моральної підтримки.

«Більшість людей вважає, що війна розпочалася 24 лютого», – написав ветеран АТО – «Тим часом вона триває дев’ятий рік поспіль. І дехто психологічно не витримує».

Він розповів про ситуацію, коли захисник, який втратив здоров’я, на початку війни, був за крок від самогубства через побутові негаразди.

Він радить усім бути уважними до проблем вояків, які боронять нині українську землю.

Кризовий психолог, співзасновник волонтерського-ветеранського центру «Смайл» Андрій Фоменко констатує, що з початком повномасштабної війни психологічна робота з ветеранами, учасниками бойових дій відійшла на задній план.

«З 2014 року, коли ми ще тільки починали працювати, первинну психологічну допомогу надавали лише на базі шпиталю. Нині кожен боєць може отримувати консультацію, перебуваючи на стаціонарному лікуванні у будь-якій медичній установі, а також у багатьох волонтерських організаціях. Однак не кожен звертається по неї, не кожен розуміє, що йому потрібна допомога фахового психолога», – каже пан Фоменко.

За його словами, нині всі волонтерські організації зайняті забезпеченням первинних проблем фронту: пошуком та доставкою зброї, спорядження, їжі, води.

Тож, першими руку допомоги військовим мають подавати саме рідні, друзі, колеги.

Якщо ж помітили будь-які психологічні негаразди, наголошує Андрій Фоменко, – безсоння, втрату апетиту, волі до життя, загострення хронічних хвороб – слід звернутися до Krop:hub Кропивницький, обласного штабу по ВПО чи будь-якої волонтерської організації, де порадять фахівця-психолога чи нададуть його координати.

Раніше «Гречка» писала, як народний Герой України Вадим Довгорук збирає гроші на потреби побратимів-спецпризначенців.

Останні новини по темі
Суд відмовив в арешті майна VS Energy: вважає ДБР зібрало замало доказів
Sud pravosuddya vurok
traktor u lisi
Дерева не на часі: що роблять з лісами, поки йде війна
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024