В обігу з’явились мічені купюри: як не стати жертвою шахрайства (ОНОВЛЕНО)

10:26, 31 Серпня, 2022
mitka

 Минулого тижня співзасновник банку “Monobank” Олег Гороховський повідомив про те, що країною гуляють мічені 500 гривень з окупованого Херсону. Вчора мічені купюри номіналом 500 і 1000 гривень помітили на Одещині. У Кіровоградській області поки таких “грошей” не зафіксовано, але зовсім не виключено, що незабаром вони можуть з’явитись. “Гречка” розповідає як уникнути проблем.

 

Звідки взялись мічені купюри?

Як пояснила спеціалістка з комунікації ПриватБанку у Південних регіонах Анжела Дзінзюра, йдеться про купюри пошкоджені спеціально банками з окупованих територій. Якщо вони не встигли вивести готівку, щоб нею не могли скористатись вороги, купюри спеціально пошкоджували: різали, дірявили, малювали маркеромю. Пошкоджені таким чином купюри фактично є папірцями. Оскільки пошкоджені гроші окупанти не змогли використати, то вирішили їх легалізувати по-іншому: завезти в інші регіони і через термінали внести на рахунки.

 

ОНОВЛЕНО. прибарно речення “Таким чином мічені гроші потрапили в систему і згодом їх могли зняти звичайні споживачі через банкомат.”. Просимо вибачення за неточність.

 

 

Гроші внесли в термінал самообслуговування. Звідти інкасацією вони були інкасовані та перевезені до каси перерахунку банку. Усі купюри там проходять перевірку у декілька етапів (на спеціальному приладі та потім касирами, які і виявили мічені) – це звичайна процедура.

Відтак тому і було прийнято рішення про тимчасове блокування можливості прийому 500 грн і 1000 гривневих купюр терміналами самообслуговування. Зараз термінали блоковані поки лише у Одеські області, введення таких обмежень в інших регіонах поки не потрібне.

 

Що робити, якщо отримав мічену купюру?

Коли ви взяли в руку купюру, яка помічена чорним, розрізана, або має отвори, ви маєте розуміти що це мічений папірець.

Якщо ви отримали мічену купюру, то жоден банк її не буде міняти чи відшкодовувати. Це не платіжний засіб а просто папірець.

Якщо сталось, що вони у вас на руках, то варто звернутись в поліцію і повідомити як вона до вас потрапила.

У банку такі купюри можуть лише вилучити надати акт і відправити в НБУ для дослідження чи ця купюра вилучена з обігу чи пошкоджена випадково ( надірвана, помальована і тому подібне). Якщо НБУ виявить, що купюра пошкоджена випадково, то гроші повернуть на картку клієнта.

Як не стати жертвою шахрайства?

Утриматись від користування готівкою або хоча б користуватись готівкою невеликого номіналу. Відмовлятись приймати підозрілі купюри як решту.

 

Останні новини по темі

Що має бути в “тривожному рюкзаку” школяра

tryv
krokuemo v ukruttya

Як навчити дітей реагувати на сирени і не панікувати: пісня-практикум (ВІДЕО)

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:17, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому цими вихідними відбулася акція з безкоштовного визначення груп кров. До заходу ...

17:46, 28 Листопада, 2023

У Кропивницькому з нагоди Дня волонтера у краєзнавчому музеї відбудеться виставка волонтерського ...

17:14, 28 Листопада, 2023