Економне електричне опалення: реальність чи міф?

16:59, 29 Вересня, 2022
image1 copy

Багато хто знає, що електричне опалення – це зручно та ефективно. Таку систему можна реалізувати десятками різних способів, підбираючи оптимальні варіанти обладнання під кожний конкретний випадок. Проте більшість людей лякає ціна на електрику, хоч це не завжди розумно. Економне електроопалення — чи це можливо? Давайте розбиратися.

 

Джерело – shop.alterair.ua

Ціна за електричне опалення – за що ми платимо?

Перше, від чого залежатиме ціна сезону опалення житла – це тариф на електрику у вашому населеному пункті. Вартість кожного кіловата енергії формується за таким принципом: Ціна покупки енергії на біржі + Ціна транспортування електрики + націнка (маржа) постачальника. Величина кожного з доданків впливає кінцеву вартість електроенергії в заміському будинку.

Другий фактор, що впливає на вартість опалювального сезону, – це потужність і кількість пристроїв, встановлених у вашому будинку. Чим більше житлова площа, тим більше необхідно тепла та електроенергії для його обігріву. Тобто. найдешевше опалення буде у маленьких будинках.

Який вид електричного опалення найбільш економний

  1. Найвигідніше опалення в приватному будинку – тепловий насос. Прилад має надвисокий ККД. Так, витрачаючи 1 кВт електрики на підтримку роботи насоса, ви отримуватимете до 5 кВт енергії для підтримки тепла та гарячого водопостачання у заміському будинку. Однак такі системи потребують високих початкових інвестицій.
  2. Другий за економічністю варіант – двоконтурний електрокотел, який до 99% спожитої електрики використовує на обігрів води та радіаторів опалення в будинку.
  3. Також популярним є використання низькотемпературного кондиціонера, який не вирішить питання гарячого водопостачання, але зможе ефективно опалювати житло за принципом «повітря-повітря» (тепло черпається з повітря на вулиці та передається повітрі в будинку).
  4. Як додатковий спосіб обігріву встановлюють електрорадіатори та ІЧ-панелі. Прилади швидко скоригують мікроклімат приміщення, якщо це буде потрібно.

Якщо проаналізувати готові кейси, то економне електричне опалення найкраще реалізується через комбіновані системи, де використовуються відразу кілька варіантів пристроїв. Вони включаються періодично, при необхідності, а режими кожного з них регулюється автоматикою. У такому випадку справді можна досягти найдешевшого опалення.

Як вибрати найвигідніше опалення приватного будинку?

Варіант вирішення проблеми залежить від багатьох нюансів, і в кожному окремому випадку — індивідуальний. Щоб вибрати оптимальне обладнання для електроопалення, зверніться до кліматичної компанії. У цьому випадку ви будете впевнені в грамотному аналізі житла та вирішенні поставлених завдань.

По-перше, береться до уваги доступність джерел тепла. Для тих, хто готовий бурити свердловини, найефективнішим рішенням буде геотермальний або водяний тепловий насос. Якщо це не ваш спосіб – можливо вам порекомендують установку системи “повітря-повітря”.

У деяких випадках встановлення теплового насоса неможливе з низки причин, тоді фахівці можуть порекомендувати систему на базі електрокотла, з реалізацією опалення через водяні радіатори та систему теплої підлоги.

Якщо власник хоче відмовитись від води як від теплоносія, то не найдешевше, але ефективне опалення можна реалізувати через інверторний кондиціонер, інфрачервоні обігрівачі та електрорадіатори.

Способи економії електричного опалення

Навіть найвигідніше опалення заміського будинку має на увазі утеплення. Чим менше кімнати втрачають тепла, тим ефективнішим буде обігрів. Тому кожен, хто хоче сухе та тепле житло, повинен утеплити перекриття та встановити герметичні вікна.

Потім слід вирішити проблему втрат тепла через вентиляцію, а це до 30% від усіх тепловтрат будівлі. Закоркувати будинок не можна, інакше проживання в ньому буде неможливим. Єдиний варіант – встановити рекуператор тепла. Прилад дозволяє нагрівати повітря припливу за рахунок температури витяжного потоку. Так, тепло повертається до квартири, і при цьому ми не обмежуємо будинок у притоці свіжого повітря.

Коли будинок став максимально енергоефективним, втрати тепла зменшуватимуться і навантаження на електричне опалення впаде. За допомогою терморегуляторів потрібно зменшити потужність пристроїв так, щоб не перегрівати кімнати. У вас не повинно бути бажання провітрити квартиру.

Повноцінно опалюйте тільки ті приміщення, в яких часто знаходяться люди – наприклад, вітальню, ванну кімнату відпочинку. Решта житла нехай буде прохолодною — температуру тут можна підняти за потребою на кілька годин.

Реклама
#

Останні новини по темі

Солодка акція для допомоги ЗСУ: купуючи згущенку, українці придбали авто для бійців на фронті (ВІДЕО)

ec1
zil

Жилетка як зручний та інстаграмний одяг

Читайте також

Кропивницька волонтерка Наталія Свистун оголосила про збір матеріалів для виготовлення окопник ...

17:15, 9 Грудня, 2023

Дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:54, 9 Грудня, 2023

За підсумками поточного року найкращі спортсмени Кіровоградщини у 2024 році отримуватимуть обласні ...

15:48, 9 Грудня, 2023