Як знайти роботу в Німеччині

14:40, 10 Жовтня, 2022

Робота за кордоном має свої переваги: хороша заробітна плата та умови праці, новий досвід, можливість опанувати іноземну мову або жити в омріяному місці. Якщо ви шукаєте вакансії на європейському ринку праці, зверніть увагу на Німеччину, адже ситуація з працевлаштуванням іноземців у цій країні доволі сприятлива. Дізнайтесь, яких працівників шукають німецькі роботодавці та як знайти роботу в Німеччині.

Чи є в Німеччині робота для іноземців?

Ситуація на німецькому ринку праці

Економіка Німеччини є найбільшою в Європі та п’ятою у світі, а показник безробіття в країні становив 2,9% у липні 2022 року. Крім того, в лютому цього року в Німеччині налічувалось понад 807 тис. вакансій, що майже на 200 тис. більше, ніж у 2020 році. Ці дані свідчать про те, що конкуренція в країні невисока, а роботи є вдосталь. Шанси знайти роботу в Німеччині мають як кваліфіковані фахівці, так і працівники без спеціальної освіти. Отримати роботу без знання німецької мови реально, але в більшості випадків знадобиться щонайменше початковий рівень. Наприклад, якщо ви плануєте шукати просту роботу в галузі сільського господарства чи логістики, рівня А1-А2 буде достатньо, у сфері HoReCa знадобиться B1, натомість медпрацівникам або інженерам необхідно знати мову принаймні на рівні B2.

Які працівники потрібні в Німеччині?

В Німеччині є попит на різних спеціалістів з галузі охорони здоров’я, оскільки частина місцевих фахівців також обирають роботу за кордоном. З високою ймовірністю знайдуть роботу інженери-механіки, інженери-електрики, професіонали в галузі математики, ІТ-фахівці, водії, будівельники. Покоївки, портьє, кухарі, офіціанти, бармени також мають шанси знайти хороші вакансії. Кандидатам без спеціальної освіти можуть запропонувати роботу на посаді охоронця, працівника на виробництві, сезонну роботу тощо. Однак необхідно пам’ятати, що пріоритет надається шукачам роботи з Німеччини, і якщо серед них не знайдеться потрібний спеціаліст, роботу можуть запропонувати іноземцям.

Як влаштуватись на роботу в Німеччині?

Крок 1: Визнання здобутої кваліфікації

Щоб знайти роботу в Німеччині, варто знати особливості процесу працевлаштування. Якщо у вас є диплом про освіту, здобуту в Україні, і ви бажаєте розвиватись у своєму напрямі, можна розпочати з процедури визнання і підтвердження кваліфікації в Німеччині. Дізнатись, чи потрібне вам визнання і як його отримати, можна на спеціальному інформаційному порталі.

Крок 2: Пошук роботи і подання заявки

Після цього можна перейти безпосередньо до огляду вакансій. По-перше, ви можете звернутись до Федеральної біржі праці, яка пропонує роботу як громадянам Німеччини, так і інших держав. По-друге, шукати вакансії можна на популярних сайтах з пошуку роботи (Monster, Stepstone, Indeed), агрегаторах оголошень, спеціалізованих сайтах (для випускників, працівників HoReCa, спеціалістів зі знанням іноземних мов, програмістів тощо). По-третє, якщо вас цікавить конкретна компанія, перегляньте вакансії на її офіційному сайті та спробуйте звернутись у відділ кадрів. По-четверте, багато вакансій публікуються в ділових соцмережах – LinkedIn, Xing.

Щоб запропонувати свою кандидатуру, у більшості випадків потрібно надіслати резюме з фотографією (допомогою у створенні може бути онлайн-конструктор резюме), супровідний лист, скани сертифікатів та дипломів про освіту, рекомендації з попередніх місць роботи. Не нехтуйте жодним із цих пунктів та обов’язково переконайтесь, що ви дійсно маєте необхідну кваліфікацію і виразно вказали на це в резюме та супровідному листі.

Крок 3: Дозвіл на роботу і віза

Громадяни інших держав можуть працювати в Німеччині за умови наявності дозволу на роботу та візи. Дозвіл на роботу видає Федеральне трудове агентство на запит роботодавця після того, як ви підписали з ним трудовий договір. Робочу візу видає Посольство Німеччини в Україні після подання заявки на отримання візи та пакету необхідних документів, зокрема дозволу на роботу.

Крок 4: Сумлінна праця

Для німецької корпоративної культури характерним є чітке ієрархічне управління. Основа праці в Німеччині – це ретельне планування і виконання запланованих завдань, прийняття рішень після аналізу показників і фактів, якісна організація та проведення нарад, дотримання визначеного порядку денного та розкладу. Пунктуальність важлива всюди, а в Німеччині – особливо. З’являтись на робочому місці, на зустрічах, а також виконувати завдання необхідно завжди у визначений час.

Реклама

Останні новини по темі
Не працює мобільна мережа? Як залишитися на зв’язку
telefon v rukah
309710172 1553872331735726 7831733184159251571 n
“Я за твоїм плечем”: три історії кропивничанок, які чекають з фронту своїх захисників (ФОТО)
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024