На роботі вимагають військово-обліковий документ: як оформити якщо немає

15:42, 19 Січня, 2023
dok

 

30 грудня Уряд затвердив новий порядок ведення військового обліку призовників, військово-зобов’язаних та резервістів. Згідно нього роботодавці повинні також вести відповідні обліки та співпрацювати з “військкоматами” по цьому питанню. В зв’язку з цим, роботодавці почали вимагати у спіробітників військово-облікові документи. Як діяти працівникам, які таких документів не мають – з’ясовувала “Гречка”.

 

Відповідного до нового порядку, вести військовий облік призовників, військовозобовʼязаних та резервістів зобов’язали державні органи, підприємства, установи та організації за списками персонального обліку. Облікові дані роботодавці повинні подавати до територіальний центрів комплектування та соціальної підтримки (Ред. – колишні військомати) до один раз на рік до 25 січня.

Якщо підпримства порушуватимуть ці правила, то будуть притягувати до адмінвідповідальності людину, яка відповідальна за ведення такого обліку та самого працівника, який не надав відповідні документи. Штраф для відповідальної людини піприємства буде в межах від 3400 до 5100 гривень, для працівника – 1700-3400 гривень.

Як діяти працівнику, якщо він не має військово-облікового документу

Роз’яснення на це питання “Гречці” надав начальник відділу військового обліку Кіровоградського обласного ТЦК та СП Олег Мозоленко.

Найперше звісно ж, за його словами, людині потрібно з’явитися до центру комплектування.

“Людина віком від 18 років, якщо не має військово-обліковий документ чи то військовий квиток, тимчасове посвідчення чи приписне свідоцтво, то це означає, що вона не з’являла до територіального центру. Тобто Закон про військовий обов’язок та військову службу його взагалі не цікавив, але ж незнання законів не звільняє від його виконання. Людина, яка немає військово-обліковий документ в обов’язковому порядку повинна прибути до центру комплектування й отримати його”, – зазначив Олег Мозоленко.

Як отримати військово-обліковий документ

Призовники, які у віці від 18 до 27 років, найперше повинні отримати приписне свідоцтво. Якщо людину визнали непридатною для служби за станом здоров’я, то отримає тимчасове посвідчення, якщо придатний – посвідчення про приписку.

Люди старші за 27 років і не проходили строкову службу повинні отримати безстрокове тимчасове посвідчення. Якщо людина служила, але з певних причин не має військово-облікового документа (втрата документа, служба в органах міністерства внутрішніх справ, прикордонна служба чи нацгвардія), то вона просто отримує військовий квиток.

“Отримання військово-облікового документу необов’язково передбачає призов на службу. Не призиваються наразі люди до 27 років, які не мають військового досвіду, в тому числі і на строкову, оскільки прихзов на строкову службу наразі відмінений. Призиватися зараз можуть ті, хто старше 27 років або проходили військову службу чи віськовий досвід”, – уточнив військовослужбовець.

Якщо людина не проходила вйськову службу, то звернувшись за документом, найперше повинна в обов’язковому порядку пройти військово-лікарську комісію, де визначать придатність до служби за станом здоров’я.

“Якщо людина придатна за станом здоров’я, то може бути призвана”, – підкреслив Олег Мозоленко.

Після проходження військово-лікарської комісії видають тимчасове посвідчення, а якщо ж призивають до лав ЗСУ, то видають військовий квиток.

 

Останні новини по темі

Страва чумаків та козаків: 3 варіанти як приготувати куліш (ФОТО)

Depositphotos 240837156 S
iPhone-14-Pro-Back-Purple-Hand.jpg (3000×2000)

Який смартфон Apple краще вибрати у 2023 році

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023