Приват24 ідентифікуватиме вас за голосом: як це працює?

16:08, 24 Лютого, 2023
golos

ПриватБанк в травні 2022 року запустив технологію голосової біометрії, що дозволяє розпізнавати та ідентифікувати клієнтів банку по голосу.

Як пояснила в коментарі “Гречці” фахівчиня з комунікацій ПриватБанку в області Анжела Дзінзюра, ця технологія допомагає підвищити швидкість та безпеку обслуговування, а відтак краще захистити свої персональні дані. Ця інновація безкоштовна, добровільна та активується виключно по бажанню клієнта.

Голосова біометрія: що це таке

Голосова біометрія — це інноваційна технологія для створення біометричних голосових зліпків клієнтів, що дозволяє ідентифікувати особу за унікальністю її голосу. Вона скорочує час розмови: клієнту не потрібно відповідати на запитання, оператор одразу консультує. Якщо послуга активована, виключно клієнт здійснює ризикову операцію, звернувшись до кол-центру 3700.

Де записати голосову біометрію:

 

  • у відділені;
  • у чаті «Допомога Онлайн»;
  • за телефоном 3700;
  • через Приват24.

 

Як створити свій голосовий відбиток:

  1. зайти в розділ «Профіль клієнта» → «Безпека» → «Голосова біометрія» (для користувачів iOS;  Android та web-версія Приват24);
  2. натиснути кнопку «Записати»;
  3. надходить автоматичний дзвінок;
  4. за допомогою голосового помічника потрібно прочитати текст, який складається з двох частин;
  5. опісля запису ваш голосовий зліпок проходиме обробку протягом 30 хвили;
  6. банк перетворює ваш відбиток голосу на цифровий код.

Яким чином можна ідентифікуватися та як потім користуватися?

На практиці технологія працює просто та зовсім непомітно для клієнта: ви телефонуєте до служби клієнтської підтримки та поки розповідаєте про причину дзвінка, система за декілька секунд автоматично розпізнає, що це саме ви. Це дозволяє швидше перейти до вирішення суті питання. І жодних додаткових уточнень ваших персональних даних для цього. На кшталт: номер паспорта, рахунків, договорів, карток.

Також технологія дозволяє не запам’ятовувати жодних особистих даних для проведення операції на клієнтській підтримці.

Шахрайство та наскільки безпечна така технологія?

Технологія голосового відбитку знижує ризик шахрайських операцій. У випадку класичної аутентифікації за питаннями, зловмисники можуть легко дізнатися відповіді на багато з них: запитання статичні, а люди часто не приховують своїх персональних даних у соцмережах. Система розпізнавання голосу забезпечує вищий рівень захисту клієнтських рахунків. З її допомогою ніхто, крім клієнта, не може здійснити ризикову операцію в банку, звернувшись на 3700.

Як зазначила Анжела Дзінзюра, систему голосової біометрії фізично неможливо обдурити — вона працює на рівні нижче людського слуху, визначаючи власника за спеціальними нотами голосу. Водночас «ПриватБанк» також запровадив технологію антисупфингу, яка дозволяє зрозуміти, що той, хто телефонує, увімкнув запис чужого голосу, наприклад.

“Як розповідають мої колеги з клієнтської підтримки (3700) були випадки, коли шахраї намагалися провести операції, але працівники їх досить швидко розпізнавали та зупиняли. Оминути систему нереально, в нас є кейси “friendly fraud”, за допомогою яких миттєво розпізнає навіть дуже схожі голоси, наприклад мама й донька, сестри чи брати”, – уточнила фахівчиня.

Останні новини по темі

​​​​​​​Автошини Barum: ТОП моделі 2023

Untitled
dereva

Хто відповідальний за дерева у місті та за яких умов їх можна спилювати: роз’яснення спеціалістів

Читайте також

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023

У Новоандріївці, що в Кропивницькому районі, виставили на приватизаційний аукціон будівлю ветклініки ...

12:53, 10 Грудня, 2023

Для жителів України і зокрема Кіровоградщини «Укрпошта» спільно з ЮНІСЕФ запустили новорічний ...

11:27, 10 Грудня, 2023