Мова ворожнечі і хакерські атаки: як захистити свій акаунт у соцмережах від блокування

17:20, 06 Березня, 2023

 

Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) щомісяця отримує десятки звернень від українських користувачів щодо блокування їхніх акаунтів у соцмережах. Фахівці пов’язують це із використанням «заборонених» у соцмережі слів і кібератаками.
Як захистити свою сторінку у Фейсбук та Інстаграмі від атак шахраїв та що робити, щоб акаунт не взламали – пояснив експерт з медійного права ЦЕДЕМ Ігор Розкладай.

 

Заборонені слова у Фейсбуці та Інстаграмі

У соцмережах Meta Platforms – а це Фейсбук та Інстаграм, – відслідковують «заборонені слова», використання яких у дописах є однією з найчастіших причин блокування акаунтів українців. Це слова, які відносять до мови ворожнечі та ненависті, або англійською slur.

«Якщо люди пишуть заборонені епітети на адресу росіян, то потрапляють у бан. З одного боку, ми розуміємо, що дуже важко бути неупередженим. А з іншого боку, ці слова заборонені», – зазначив Ігор Розкладай.

За словами фахівця, кількість блокувань українських користувачів у Фейсбуці та Інстаграмі залежить і від інформаційних атак ворога. Так, українські топ-блогери та деякі медійні сторінки були тимчасово заблоковані, зокрема і через скарги на давні дописи зі словами, які Meta може відночити до мови ворожнечі. До таких слів відносяться заклики до насильства, дискримінаційні висловлювання щодо людей певних національних груп, сексуальних орієнтацій, релігійних течій тощо. Наприклад, забанити допис чи заблокувати акаунт у Фейсбуці та Інстаграмі можуть за використання слів р*сня, к*ц*п, м*ск*ль та подібні. Проте іноді акаунти блокували без очевидних причин.
Наприклад, на початку повномасштабного вторгнення Meta заявили про рішення не банити дописи із закликами до насильства проти російських загарбників, а також президентів Білорусі Олександра Лукашенка та Росії Володимира Путіна. Проте вже у березні 2022 року це рішення у компанії скасували, і дописи із такими закликами почали автоматино банитись.
Через такі випадки Міністерство цифрової трансформації у липні 2022 року звернулося до компанії Meta із закликом роз’яснити, які саме слова є забороненими для використання в українському сегменті соцмереж.
Пізніще міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що у Фейсбуці та Інстаграмі більше не блокуватимуть дописи, фото і відео за використання слова «Азов»

«Завдяки цьому мільйони людей у світі знатимуть про подвиг захисників і захисниць Маріуполя, а російська пропаганда втратить аргумент для звинувачення українських героїв», – зазначив тоді міністр.

Як вберегти свій акаунт у соцмережі від взламу

Крім порушення правил Meta, втратити акаунт можна через кібератаки та дії шахраїв. Експерт з медійного права ЦЕДЕМ Ігор Розкладай давв декілька порад, як вберегти свою сторінку у Фейсбуці та Інстаграмі.

  • Надійний пароль. Не варто в якості паролю використовувати інформацію, яку можна знайти серед відкритих даних: ім’я матері, домашнього улюбленця, дату народження тощо. Значно зменшить можливість взламати ваш акаунт, якщо у паролі використовуються одночасно великі і малі літери, цифри.
  • Двофакторна аутентифікація. У налаштуваннях профілю варто ввімкнути двофакторну аутентифікацію, тобто для доступу до акаунту потрібно не лише знати логін і пароль, а також підтвердити вхід через мобільний додаток чи електронну пошту. Перевірити, чи не взламували вашу електронну скриньку чи телефон можна через сервіс haveibeenpwned.com.
  • Підозрілі посилання. Перед тим, як відкрити посилання, варто уважно перевірити, чи адреса сайту реальна та чи не містить зайвих символів. Це може бути фішинг: шахраї створюють сайт, який копіює дизайн відомого сервісу, і виманюють таким чином персональні дані.
  • Розширення. Не варто встановлювати невідомімі розширення (скріпти). Деякі з них можуть, наприклад, встановити вам на аватар нацистську свастику або інший заборонений у соцмережах символ – і акаунт буде заблокований.
  • Забанений сайт. У Фейсбуці можуть блокувати дописи із посиланням на сайти, які є в спам-списку соцмережі. Перевірити чи є ваш сайт серед цього переліку і оскаржити, якщо є, можна за допомогою інструмента від Meta developers.facebook.com/tools/debug.
  • Доступ до акаунтів. Якщо сторінку у соцмережі ведуть декілька людей, то краще зважити, чи всім потрібно давати права адміністратора чи редактора. Адже якщо один з таких акаунтів взламають – доступ до сторінки чи групи втратять всі. Використовуючи чужі комп’ютери і гаджети, слід кожного разу виходити зі всіх своїх профілів – як у соцмережах, так і електронної пошти.

 

 

 

Останні новини по темі
Мрія збулась після смерті: тисячі людей хочуть придбати кулінарний артбук авторки з Кіровоградщини
op
geroy copy copy copy copy
Навіки в строю: громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
Читайте також

На Кіровоградщині оголосили підозру водієві, який на вихідних пʼяним скоїв ДТП, внаслідок якої загинув неповнолітній юнак....

11:47, 18 Червня, 2024

В Кіровоградській області розпочалися конкурси на посади інспекторів «Служби освітньої безпеки». Анкети прийматимуть із 17 до 30 червня 2024 року включно....

11:08, 18 Червня, 2024

Щоденник — один із різновидів поліграфічної продукції, який має формат книги та призначений для ведення щоденних записів. Він представляє собою стильний аксесуар ділової людини ...

10:17, 18 Червня, 2024