Кальяни і куріння в кафе: куди скаржитись клієнтам

15:32, 05 Травня, 2023

 

Кальяни і куріння в кафе заборонені з 2012 року, проте у Кропивницькому, як і по свій країні, низка закладів нехтують цим і навіть рекламують кальян як подарунок клієнтам.

 

У 2022 та 2023 Держпродспоживслужба Кіровоградської області не провела жодної перевірки закладів харчування через куріння і скарг від споживачів не надходило, повідомила “Гречці” Наталія Шевченко, речниця Держпродспоживслужби в області.

Також минулого року діяв мораторій на позапланові перевірки бізнесу.

Проте у квітні 2023 набув чинності наказ МОЗ №№ 561/39617, який визначає перелік підстав для здійснення позапланових перевірок. Такими підставами є:

  • самостійне хвернення представника бізнесу
  • доручення Прем’єр-міністра України;
  • звернення клієнта.

Куріння в закладах харчування під забороною

З 11 липня 2022 року набули сили норми норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, щодо захисту громадян від вторинних тютюнових та нікотинових викидів. Зокрема вони передбачають заборону куріння сигарет для нагрівання у визначених законом громадських місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами, куріння яких заборонено з 2012 року.

В закладах мають розміщувати інформацію про заборону куріння та вживання всіх тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів та пристроїв для нагрівання тютюну та не мають надавати попільнички.

За результатами громадського моніторингу, який проводили у вересні-грудні 2022 року в Україні, порушення зафіксували у 20% закладів

Серед порушників найчастіше фіксували:

  • куріння кальянів — 88%,
  • вживання сигарет для нагрівання та пристроїв до них — 44%,
  • електронних сигарет — 27%,
  • куріння класичних сигарет — 9%.

Відзначимо, що літні майданчики не відносяться до приміщення кафе, тому куріння там законом не заборонене і часто стає санкціонованою “курилкою”.

Кули скаржитись, якщо в кафе курять?

Держпродспоживслужба веде нагляд (контроль) за субʼєктами господарювання щодо дотримання заборони куріння.

Скаргу на куріння у забороненому Законом місці можна подати онлайн. Також це можна легко зробити через сервіс Центру громадського здоров’я України

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому всі школи працюватимуть дистанційно 8 і 9 травня
dustan.osvita
oglyad u likaria
Безоплатний медогляд та психолог: у Помічній працюватиме мобільна бригада
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024