Волонтерський реєстр: юридичні аспекти і відповіді на поширені питання

12:22, 04 Жовтня, 2023
volontery

Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” зібрала найпоширеніші  відповіді на запитання волонтерів, які виникають під час волонтерства. Відповіді на них дає голова громадської організації “ЮрШтаб” – Юлія Соловйова, яка разом із командою юристів, адвокатів та айтівців надають безкоштовну правову допомогу українцям під час війни.


Реєстр волонтерів і як він працює

Реєстр волонтерів – це база даних волонтерів, які допомагають захисникам та українцям, які постраждали від війни з 2014 року, який веде Державна податкова служба. Він необхідний тим волонтерам, які збирають гроші на благодійність на свої особисті картки. Згідно з Податковим кодексом суми грошей, які збирає волонтер, не будуть включатися до його щорічного оподатковуваного доходу. Важливо, щоб гроші, які надходять на рахунки, були на окремій спеціальній картці, а витрати були задокументовані (чеки, накладні, фотозвіти).

Чи обовʼязкова реєстрація та де може знадобитись посвідчення волонтера

Волонтерити можна і без реєстрації. Проте варто мати реєстрацію при зборі грошей, щоб уникнути проблем з податковою службою.

Посвідчення волонтера засвідчує особу та визначає її вид волонтерської діяльності. Цей документ спрощує виконання послуг і можливих робіт і сприяє безоплатній допомозі, а також гарантує захист прав волонтера.  

Законом України “Про волонтерську діяльність” не передбачено обов’язковості для організацій та установ видавати посвідчення волонтерам, яких залучають до своєї діяльності. 

Що таке договір про провадження волонтерської діяльності

Цей письмовий договір між волонтером та неприбутковою установою чи організацією, що його залучає. Залучати волонтерів  відповідно до Закону України “Про волонтерську діяльність” можуть установи та організації, що є неприбутковими.  

Цей документ дає можливість чітко визначити права та обов’язки сторін, а також завдання волонтера, дозволяє відшкодувати волонтеру певні витрати без оподаткування, та слугує підтвердженням волонтерства.

Перетин кордону волонтерами

Для перетину кордону водіями, які перевозять гуманітарні або медичні вантажі для ЗСУ, військових формувань чи населення України необхідна реєстрація в системі “Шлях”. Ці ж документи варто мати при собі для змоги пред’явити прикордонникам.  Внесення водія до системи “Шлях” не гарантує перетину кордону. Кінцеве рішення про перетин кордону конкретним водієм ухвалюють прикордонники після перевірки всіх необхідних документів. 

Безкоштовну правову допомогу онлайн можна отримати у Telegram через чат-бот за цим лінком. 

Останні новини по темі

10 розвиваючих ігр із дітьми, у які можна грати восени

Depositphotos 210676182 S
383781822 1794260874341572 5272661848776910087 n

Медогляди по-новому і Е-медкнижки: чого очікувати з 1 жовтня

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023