Як і навіщо вести сімейний бюджет

17:57, 29 Жовтня, 2023


У рамах подкасту “Гроші хороші” автор базового курсу з фінансової грамотності для всеукраїнської мережі безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів Гончаренко центр Андрій Флоренко розповів як вести сімейний бюджет.

Сімейний бюджет – це усі надходження та витрати родини за певний період часу. Введення сімейного бюджету дозволяє родинам економити гроші ефективно керувати доходами та витратами.

“Це потрібно для того, щоб ми досягали своїх фінансових цілей. Коли ми кажемо про планувати бюджету – це не зовсім доречна штука. Правильніше буде сказати, ми ведемо бюджет аби досягти своєї фінансової цілі”, – пояснює Флоренко.
З огляду на наявний бюджет бюджет родина виставляє собі пріоритети і приймає певні рішення.

Якщо узагальнити, є три типи ведення сімейного бюджету:

  • Відокремлений – коли кожен в родині має власні доходи і використовує їх як йому заманеться, а спільні витрати розподіляються за домовленістю. Цей спосіб потребує неабиякої відповідальності від кожного, адже є небезпека конфліктів та сварок через фінансові рішення.
  • Змішаний – коли кожен в сім’ї має спільні та індивідуальні витрати. На загальні витрати гроші розподіляють солідарно, а на власні за бажанням.
  • Спільний – коли усі витрати оплачуються зі спільних фінансів: умовної скарбнички, куди надходять доходи всіх членів родини.

Способи ведення бюджету кожен обирає свої, але є загальні принципи, яких варто дотримуватися:

  1. Послідовність. Наприклад, коли ми купуємо собі щоденну каву ми маємо вирішити чи відносимо її в категорію, наприклад, до розваг чи категорію харчів.
  2. Своєчасність. Треба визначити певну регулярність і заповнювати його постійно.

На допомогу у веденні бюджету можуть підійти як певні додатки, так і простий блокнот чи таблиця.

Останні новини по темі
Фінансова подушка безпеки: як сформувати
Чи можна встановлювати генератор у висотному будинку?
Читайте також

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024

Сьогодні, 18 травня, на Кіровоградщині відключати світло побутовим споживачам не плануюють. Для підприємств діятимуть графіки із 19:00....

09:32, 18 Травня, 2024