Алергія на їжу у котів: симптоми та лікування

10:09, 27 Березня, 2024
РЕКЛАМА

Алергічні реакції можуть виникати в людей та наших чотирилапих друзів. Коти не є винятком із цього правила. Однією з розповсюджених є алергія на їжу. Тому, вибираючи новий раціон для пухнастика, обов’язково звертайте увагу на його якість, алергени у складі, за потреби проконсультуйтеся з ветеринаром. У цій статті розглянемо поширені симптоми та можливі методи лікування.

Які компоненти можуть викликати алергічну реакцію та які симптоми про неї свідчать

Алергії у котів можуть виникати від різних компонентів у кормі. Науково доведено, що найбільш алергенними для пухнастиків є такі інгредієнти:

  • індичка;
  • ягнятина й баранина;
  • молоко та молочні продукти;
  • деякі консерванти, барвники, ароматизатори.

Про те, що тварина страждає від алергічної реакції, свідчить подразнена шкіра. Кіт намагається її постійно вилизувати, нервує. Якщо відсунути шерсть, можна помітити, що на шкірі з’явилося подразнення чи почервоніння. Коти, які стикаються з алергією, можуть сильніше лизати або гризти своє тіло, так тварина намагається усунути свербіння.

Також вас має насторожити більш часте сечовипускання та випорожнення кишечника. Це явна ознака того, що зі шлунково-кишковим трактом тварини щось негаразд. Обов’язково звертайте увагу на те, як тварина їсть. Відсутність або повна втрата апетиту може бути саме одним із симптомів алергії на їжу. Поширеною ознакою алергічної реакції на корм є блювання.

Якщо ви помітили в улюбленця один або кілька симптомів і перед цим давали йому новий корм, найімовірніше, це харчова алергія, а не системне захворювання. Проте не треба вважати, що алергічна реакція не становить загрози життю та здоров’ю пухнастика. Обов’язково зверніться за допомогою до ветеринара і запишіть кота на прийом якомога скоріше.

Які ефективні методи для лікування алергії на корм у котів може запропонувати ветеринар

Якщо ветеринар діагностував улюбленцю алергію на раціон, перше, що він запропонує, — змінити корм на лікувальний. Перехід на спеціально розроблені гіпоалергенні корми, які можна придбати тут: https://eva.ua/12519-12520-12522/korm-koshek/, може зменшити вплив алергенів на кота. Також ветеринар може запропонувати такі методи лікування:

  • елімінаційну дієту, що полягає у вилученні алергенних компонентів і допомагає встановити, яка їжа викликає алергію;
  • медикаментозну терапію антигістамінними або стероїдними препаратами для зменшення симптомів.

Після лікування важливо ретельно слідкувати за котом, визначаючи будь-які нові симптоми або реакції на їжу, підтримувати контакт з ветеринаром. Зауважте, що алергія на їжу у котів — це серйозна проблема, яку необхідно вчасно діагностувати та лікувати. Турботливий догляд, правильне харчування та вчасна медична допомога можуть покращити якість життя вашого улюбленця та знизити ризик алергії до мінімуму.

Останні новини по темі
Ціни навесні: що дешевшатиме і дорожчатиме у найближчі місяці
Розробка додатків на Андроїд простими словами
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024