Ефективний догляд за шкірою після термічних травм

12:34, 11 Грудня, 2024
РЕКЛАМА

Людина, яка отримала опіки, потребує невідкладної медичної допомоги. Якщо цього не зробити, це може призвести до дуже серйозних ускладнень, у тому числі до смерті, якщо пошкодження значні. Кожен, хто став свідком нещасного випадку, повинен надати потерпілому належну допомогу.

Ефективний догляд за шкірою після термічних травм є надзвичайно важливим для запобігання ускладнень та забезпечення швидкого загоєння. Опіки можуть завдати значної шкоди, але правильно надана перша допомога та використання спеціалізованих мазей від опіків можуть суттєво полегшити стан постраждалого [1].

Ступені тяжкості опіків визначаються глибиною і площею ураження, виділяють 4 типи:

  1. Опік 1 ступеня: Невеликі набряки і почервоніння шкіри, ураження лише епідермісу. Загоюється протягом 2-3 днів, не потребує госпіталізації.
  2. Опік 2 ступеня: Неповношарові травми, що зачіпають епідерміс і частину дерми. Виникають пухирі, заповнені прозорою рідиною. Загоєння відбувається за 10-15 діб, можливі незначні шрами.
  3. Опік 3 ступеня: Серйозні ураження із некрозом тканин, великими пухирями, які можуть бути заповнені кров’яною рідиною. Часткове збереження епітелію веде до самостійного загоєння (3-А), при повному руйнуванні потрібна пластика (3-Б).
  4. Опік 4 ступеня: Ураження шкіри, внутрішніх органів і кісток, з обвугленим покривом. Вимагає термінової госпіталізації, супроводжується сильним болем або, в деяких випадках, відсутністю болю [2].

При опіках 2-4 ступеня потрібно викликати швидку або звернутися до лікаря.

Що робити одразу?

При перших ознаках опіку важливо охолодити уражену ділянку шкіри, використовуючи прохолодну (але не холодну) воду. Це допоможе зменшити біль і запобігти подальшому пошкодженню тканин. Після охолодження рекомендовано нанести на шкіру загоювальну мазь, яка містить компоненти, що сприяють відновленню, такі як алое вера або пантенол.

Протягом процесу загоєння важливо забезпечити шкірі достатній рівень зволоження, щоб уникнути утворення рубців. Регулярний догляд за шкірою, включаючи використання живильних кремів, допоможе швидко відновити природний баланс та еластичність дерми. Таким чином, своєчасний і адекватний догляд допоможе вам повернутися до нормального життя після термічної травми [3].

Як лікувати?

Лікування опіків залежить від їхньої тяжкості. Опіки 1 і 2 ступеня можна лікувати вдома після консультації з лікарем. Для опіків 1 ступеня рекомендується обробка ранозагоювальними засобами без використання пов’язок. Опіки 2 ступеня вимагають огляду лікаря; рекомендується використання антисептичних пов’язок. Опіки 3 і 4 ступеня потребують стаціонарного лікування та хірургічного втручання [2].

Заборонено: змащувати опіки сметаною або маслом, прикладати лід, проколювати пухирі та знімати прилиплий одяг [1].

Бепантен® Плюс – препарат, що допомагає лікувати опіки. Він містить декспантенол (сприяє загоєнню) та хлоргексидин (антисептик). Доступний у формі крему та спрею. Крем також містить ланолін, що захищає шкіру, а спрей зручний для надання першої допомоги. Обидва варіанти не подразнюють шкіру та прискорюють регенерацію. Курс лікування триває від 3 до 14 днів залежно від важкості ушкодження.

Література

1. Кіт О.М., Ковальчук О.Л., Вардинець І.С., Боб А.О. Хірургія. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2004. – 644 с

2. Singh S, et al., The physiology of wound healing, Surgery (2017), http://dx.doi.org/10.1016/ j.mpsur.2017.06.004

3. Best remedies for dry skin on the feet.  https://www.medicalnewstoday.com/articles/324909

Останні новини по темі
Читайте також

На Кіровоградщині «Земельний банк» повторно виставив на аукціон свою найбільшу ділянку площею майже 4000 гектарів....

17:21, 18 Січня, 2025

На Одещині прикордонники затримали трьох чоловіків, які незаконно намагалися перетнути кордон. Серед них був житель Кіровоградщини....

16:34, 18 Січня, 2025

Петрівська громада, що на Кіровоградщині, сповістила про загибель на фронті захисника-земляка Андрія Бакуна....

16:22, 18 Січня, 2025