IT-компанія Solar Digital розробила онлайн-платформу з продажу аварійного житла
В Україні розробили унікальний у світі проєкт – платформу “DOMOVA”, яка дає нову можливість. Вона допомагає власникам аварійного або пошкодженого внаслідок воєнних дій житла домовитись про спільний продаж багатоквартирного будинку та на його місці побудувати щось нове.
Проєкт унікальний тим, що йому наразі немає аналогів ні в Україні, ні поза її межами. Так, власники аварійного житла можуть об’єднатись та спільно з сусідами продати багатоквартирний будинок. Це актуально наразі, адже багато будинків стали пошкодженими внаслідок ворожої агресії. Цей проєкт унікальний та зручний для інвесторів тим, що в них з’явилась можливість викупити таку нерухомість повністю, а не частково. Адже процес викупу такої нерухомості доволі проблематичний.
Розказуємо як одеська команда Solar Digital допомогла технічно втілили стартап у життя.
Ідея та реалізація проєкту
В українського інвестора і підприємця, партнера інвестиційної компанії FINTEK Олександра Саржана виникла ідея розробити проєкт, завдяки якому власники пошкодженого або аварійного багатоквартирного житла могли б домовитись про спільний продаж будинку.
Та з початком повномасштабної війни пошкоджень почали зазнавати і не аварійні будинки. На жаль, житлові багатоповерхівки протягом двох років зазнають руйнувань внаслідок ворожих обстрілів і влучань.
Процес продажу та купівлі нерухомості ресурсно та часозатратний, вимагає багато ручної роботи й зусиль юристів, менеджерів та агентів. Задля того, щоб полегшити цю системну роботу, з’явилась ідея зацифрувати ряд процесів, автоматизуючи функції в зручному для користувачів та адміністраторів інтерфейсі. Таке осучаснення робить бізнес прозорим та економним.
Завдяки розробленій інноваційній платформі всі процеси можна зацифрувати, автоматизувати й зробити достатньо прозорими для покупця, щоб він бачив можливу проблематику будівлі та на яких умовах він може придбати житло.
“Це дивує багатьох наших іноземних партнерів, вони кажуть що в Україні під час війни запускаються такі масштабні проєкти, а у них у Лондоні іноді скасовуються ділові зустрічі через те, що пішов дощ”, – говорить засновник проєкту.
Хто втілював ІТ-складову стартапу
Над проєктом почали працювати у 2022 році. На реалізацію стартапу Олександр Саржан залучив понад 350 000 доларів. Він звернувся до дизайн-агенції та веб-продакшену Solar Digital – компанії, яка майже 8 років займається створенням ефективних діджитал-рішень для бізнесу, пропонуючи послуги брендингу, вебдизайну та розробки. За цей час команді вдалося розробити понад 300 проєктів, співпрацюючи з клієнтами із 27 країн.
В портфоліо агенції, брендинг, промо-сайти, що виграють міжнародні нагороди, складні кастомні веб і мобайл застосунки для великого бізнесу, стартапи. Тендери у таких великих компаніях, як Оболонь, банк Південний, Кредобанк, WarGaming, Таврія В. Кирило виграв ще до існування агенції.
ІТ-компанія супроводжувала весь проєкт “DOMOVA” починаючи від діскавері і завершуючи розробкою брендингу, маркетингом та програмуванням сайту, а також порталом продавця та покупця.
Таким чином завдяки прозорим послугам платформи, клієнти можуть пройти весь цикл, починаючи від знайомства з проєктом і завершуючи подачею заявки та роботи з угодою.
“При розробці проєкту команда натхненно працювала, оскільки платформа має важливу соціально корисну складову. Цей проєкт можна виводити й на закордонний ринок, оскільки в інших країнах є подібні запити щодо продажу аварійних та старих будинків. Власне, назва “DOMOVA” і полягає в домовленості щодо спільного продажу будинку”, – зауважив Кирило Соляр, засновник Solar Digital.
Проєктом керував Кирило, він же був технічним керівником, артдиректором та продакт-менеджером. Також до роботи були залучені:
- бізнес-аналітик
- проджект-менеджер;
- три бекенд-розробники;
- два фронтенд-розробники;
- тестувальник;
- бренд-дизайнер;
- UX-дизайнер;
- три UI-дизайнери.
Проєкт настільки значимий для обох сторін, що ніхто не зважав на те, що контракт про співпрацю підписували о 23:00.
“Попри всі виклики, ми вірили в проєкт, і клієнт був готовий інвестувати. Роботу щодо візуальної частини платформи, діскавері, консультування, та проєктування інтерфейсу продукту робила наша компанія”, – уточнив засновник Solar Digital.
Для розробки маркетингового сайту використовували технології WordPress, а для розробки особистого кабінету — Laravel та Vue.Окремим викликом для команди компанії було використання карт для сайту, тому що карти Google доволі дорогі. Тоді фахівці вирішили віднайти більш економне рішення і впровадити OpenStreetMap та MapTiler, щоб таким чином знизити вартість.
Команді вдалося вкластися в раніше узгоджені з замовником терміни. Також компанія забезпечила клієнту місяць безоплатної техпідтримки з моменту релізу проєкту.
“Ні станом на момент виникнення ідеї, ні станом на сьогодні у світі досі немає аналога цієї платформи, яка пропонувала б вирішення проблеми застарілого та аварійного житла. Розроблений нами алгоритм “DOMOVA” та вихідний код порталу є об’єктом авторського права згідно зі свідоцтвом Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, а також Сертифікатам бюро авторського права США”, – підкреслив унікальність розробки Олександр Саржан.
Наразі на інтерактивній карті платформи оформлені вже приблизно 5320 будинків. Є плани щодо збільшення кількості будинків та розширення проєкту. З боку забудовників та інвесторів виникає все більше зацікавленості у проєкті.
Також платформу презентують на різних заходах за кордоном та активно шукають партнерів для виходу на іноземні ринки. Наразі компанія працює із чотирма будинками та веде перемовини із будівельними компаніями.
У той час, як DOMOVA успішно зростає та розвивається, впевнено вийшовши на ринок завдяки зусиллям замовника та розробникам – компанії Solar Digital, ІТ-команда готова співпрацювати з іншими клієнтами та їхніми амбітними стартапами. Якщо ви хочете отримати експертну консультацію Кирила Соляра щодо запуску стартапу, пишіть на пошту kirill@solar-digital.com.