Легкі звички для здоров’я очей: з дитинства й до зрілого віку
За допомогою зору людина отримує до 90% усієї інформації. Вкрай важливо зберігати його гостроту якомога довше. Інакше якість життя може суттєво погіршитися. Необхідно починати турботу про зір із самого народження. На цьому етапі батькам малюка не варто нехтувати найпростішими правилами та оглядами в офтальмолога. Їх потрібно проводити, починаючи з першого року життя.
Хороший зір — це дисципліна
Для будь-якої людини стан і здоров’я очей завжди залежать від трьох ключових моментів:
- Спадковість. Важливо своєчасно виявити проблему й негайно переходити до дієвих заходів щодо її усунення або зменшення небезпечних наслідків.
- Правильне харчування. Обов’язкова умова для нормального формування органів зору, а потім і підтримання достатньої гостроти.
- Корисні звички. Допомагають не лише підтримувати зір, а й покращувати його за наявності певних проблем, що піддаються коригуванню.
Турбота про очі в домашніх умовах та корисні звички не позбавляють від необхідності регулярного огляду у фахівця. Деякі небезпечні захворювання розвиваються безсимптомно, і виявити їх можна тільки звернувшись до професіоналів. Ефективне рішення для контролю зору з перших років життя — дитяча офтальмологія в Києві, де створено необхідні умови для якісного обстеження найменших пацієнтів.
Вітаміни для здоров’я очей
Про те, що правильне харчування — важлива звичка для забезпечення гостроти зору, відомо добре. Але чим саме допомагають очам ті чи інші продукти, мало хто знає. А це ж не тільки цікаво, а й важливо.
Вітаміни, корисні для очей:
- Ретинол (А). Зміцнює рогівку ока, сприяє нормальному кольоросприйняттю. Міститься в чорниці, моркві, яловичій печінці, риб’ячому жирі.
- Тіамін (В1). Забезпечує безперебійне передавання імпульсів між головним мозком та органами зору, нормалізує очний тиск. На вітамін В1 багаті соя, горох, шпинат, яловича та свиняча печінка.
- Рибофлавін (В2). Покращує кровообіг у судинах очей, забезпечує нічний зір. Джерела цього вітаміну — яйця, зелені овочі.
- Аскорбінова кислота (С). Забезпечує захист від ультрафіолету. Багато вітаміну С у чорниці, шипшині, ягодах, цитрусових.
- Токоферол (Е). Підвищує пружність капілярів, покращуючи їхню проникність. Захищає очі від окислювального стресу. Багаті на вітамін Е продукти — обліпиха, яйця, броколі, печінка, олія та вершкове масло.
Турбота про очі — обов’язкова звичка для кожної людини, яка хоче прожити життя в комфорті та гарному самопочутті.