Чим загрожує дефіцит магнію в організмі?

Чи не з’являється у вас відчуття швидкої втоми, а настрій здебільшого геть не райдужний? Навіть тривалий сон не дає енергії та відпочинку, а м’язи на ногах зводять судоми? Можливо, вашому організму бракує магнію. Цей важливий елемент необхідний для нормального функціонування багатьох систем організму: серцево-судинної, ендокринної, нервової. Від мікроелемента залежать стан кісток і зубів, підтримка та відновлення м’язової маси.
Поповнити запаси корисної речовини можна за допомогою продуктів або лікарських засобів. Препарати Mg є за посиланням https://liki.ua/ru/shop/brands/asparkam-2615 за вигідною ціною. Такі ліки призначають у комплексній терапії хронічної форми серцевих захворювань. Мінерал буде корисним за серцевої недостатності, порушень серцевого ритму та після перенесеного інфаркту.
Симптоми нестачі магнію в організмі
Магній надходить до організму з їжею, а добова потреба становить до 600 мг. Проблема дефіциту виникає в разі порушень всмоктування в кишківнику. Завадити засвоєнню можуть хвороби: цукровий діабет, дисфункція печінки та жовчного міхура. Вживання великої кількості кави, алкоголю та жирної їжі теж є перепоною для надходження магнію.
Які симптоми сигналізують про дефіцит мінералу:
- депресивний настрій;
- безсоння;
- нудота вранці;
- постійна втома;
- дратівливість;
- мігрені;
- судоми литок, сіпання повік;
- спазми внутрішніх органів;
- порушення моторики кишківника.
За наявності таких ознак варто звернутися до терапевта та здати аналізи. В нормі Mg має бути на рівні 0,65-1,1 ммоль/л.
У чому небезпека нестачі магнію?
Магній є регулятором активності ферментних систем. За допомогою елемента енергія надходить до клітин серця, мозку та м’язів. Дефіцит призводить до ризиків розвитку аритмії, атеросклерозу й артеріальної гіпертензії. Речовина регулює кількість шкідливого холестерину, запобігає утворенню тромбів, впливає на інсулін, що важливо для профілактики цукрового діабету II типу.
Для надходження мікроелемента в організм рекомендовано вживати такі продукти:
- цільнозерновий хліб;
- горіхи;
- гарбуз;
- насіння кунжуту, соняшнику та гарбуза;
- боби (нут, сочевицю);
- авокадо, абрикоси й курагу, банани, родзинки;
- шпинат, капусту, руколу, селеру та листя салату.
Замість шкідливих солодощів їжте якісний чорний шоколад. У 100 г цього продукту міститься 100 мг магнію. Додатково можна приймати фармакологічні препарати та вітаміни, але тільки за призначенням лікаря, щоб попередити надлишок мікроелемента.