Основні лабораторні дослідження: що до них належить?

09:04, 02 Лютого, 2024
РЕКЛАМА

В медицині є сотні аналізів для дослідження загального стану організму, визначення конкретних хвороб, перевірки обміну речовин та гормонального фону, діагностики інфекційних хвороб тощо. Але є певний перелік базових досліджень, які дозволяють виявити найпоширеніші захворювання і призначаються більшості пацієнтів, що приходять зі скаргами чи на профілактичний огляд. 

Лабораторія Гемо Медика, яка має багато філіалів по всій Україні, проводить такі аналізи швидко та недорого. Далі ви дізнаєтесь, які дослідження належать до базових та які проблеми зі здоров’ям вони показують.

Клінічний аналіз крові

Гемограма — базове дослідження, яке призначають всім без винятку пацієнтам, що скаржаться на стан здоров’я. Воно показує кількість та співвідношення клітин крові: еритроцитів, різних видів лейкоцитів, тромбоцитів. Також при клінічному аналізі визначають рівень гематокриту (показник густоти крові) та швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) — неспецифічний маркер запалення.

За результатами гемограми лікар може діагностувати анемію та оцінити ступінь її тяжкості, визначити гостре або хронічне запалення, провести диференціальний діагноз між вірусною та бактеріальною інфекцією. Дослідження допомагає визначити причини найпоширеніших скарг: втомлюваність, порушення сну, зниження працездатності, підвищення температури тіла.

Біохімічний аналіз крові

Біохімічне дослідження дає змогу оцінити роботу внутрішніх органів (печінка, нирки, серце, підшлункова залоза) і визначити особливості обміну речовин. Аналіз складається з великої кількості показників:

 • протеїнограма: загальний білок, альбуміни, глобуліни;
 • печінкові ферменти;
 • білірубін та його фракції;
 • ниркові проби: сечовина, креатинін, сечова кислота;
 • глюкоза;
 • альфа-амілаза
 • ліпідограма: загальний холестерин, різні фракції ліпопротеїдів;
 • основні електроліти (калій, натрій, кальцій тощо).

Уринальний аналіз

Загальний аналіз сечі — основне дослідження функції нирок та стану сечовивідних шляхів. Показник щільності дозволяє оцінити, як добре нирки виконують функцію фільтрації крові. Наявність великої кількості лейкоцитів свідчить про запалення у сечовидільній системі, поява еритроцитів вказує на кровотечу. Важливе діагностичне значення мають солі, які свідчать про розвиток сечокам’яної хвороби, глюкоза — ознака цукрового діабету, білірубін — ознака проблем у гепатобіліарній системі.

Дослідження калу

Копрограма призначається для оцінки роботи шлунково-кишкового тракту, печінки та підшлункової залози. При вивченні кількісного та якісного складу випорожнень звертають увагу на такі показники:

 • наявність слизу або крові, що вказує на тяжкі запальні процеси, поліпи чи виразки слизової оболонки;
 • кількість м’язових волокон, крохмалю, непереварених решток їжі, які дозволяють оцінити роботу травних ферментів;
 • кількість лейкоцитів — ознака інфекції, запалення;
 • яйця гельмінтів, які підтверджують наявність глистяної інвазії.

Бактеріологічні дослідження

Цю групу лабораторних аналізів застосовують для виділення збудника інфекційної хвороби зі слизу, крові, калу, сечі та інших біологічних матеріалів. Дослідження передбачає посів зразків на поживні середовища, щоб виділити чисті культури мікроорганізмів та правильно ідентифікувати їх. Додатково проводиться антибіотикограма — визначення чутливості патогенів до протимікробних засобів, за результатами якої лікар підбирає чи коригує медикаментозну терапію.

Імунологічні дослідження

Імунологічні аналізи — це велика група досліджень, які проводяться на основі взаємодії між антигенами та антитілами. Найчастіше вони призначаються для діагностики інфекційних хвороб, викликаних вірусами, бактеріями, грибками, найпростішими або гельмінтами. Також імунологічний метод широко використовується при підозрі на алергію, для визначення маркерів онкологічних та аутоімунних захворювань.

Всі вищеназвані дослідження та безліч інших доступні у сучасній медичній лабораторії https://hemomedika.com.ua/. Гемо Медика піклується про здоров’я українців, тому пропонує доступні ціни, високу якість обслуговування, гарантію точності результатів.

Останні новини по темі
3 школи та інтернати в Кіровоградській області отримали сучасні комп’ютерні класи від компанії УкрКредитФінанс
Війна в дитинстві і на старості: як 83-річна баба Ліда чекає  перемогу
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024