Підстави для чищення свердловини на воду: порівняння хімічного і механічного способу

10:28, 10 Липня, 2024
РЕКЛАМА

Безперешкодний доступ до чистої питної води – необхідність, що є запорукою комфорту, здоров’я та довголіття тих, хто її споживає. Саме  тому буріння і облаштування свердловин на воду важливо довіряти виключно перевіреним професіоналам, особливо, якщо замовника цікавить надійна глибокаартезіанська свердловина з доступом до якісної води, придатної для пиття та приготування їжі. Саме ретельне дотримання всіх вимог та технологій щодо виконання робіт дозволить справно користуватися джерелом протягом довгих років, проте будь-які механізми з часом зношуються, а свердловини можуть потребувати додаткового очищення від різних домішок.

Чому свердловини можуть забруднюватися?

Про періодичний контроль за справністю роботи свердловинного обладнання та якістю самої води фахівці наголошують замовникам ще на етапі буріння та попередньої перевірки рідини на придатність для пиття. Це зумовлено тим, що навіть за умов ідеально правильного виконання бурових робіт і надійного облаштування свердловини, на якість рідини з підземних джерел впливають різні природні катаклізми та механічні чинники. Найчастіше причиною звернення за допомогою до фахівців є потрапляння в рідину різноманітних решток і видимих домішок, зміна кольору рідини та зниження її прозорості, поява присмаку чи запаху, а також нехарактерної каламутності. Не менш серйозною причиною для звернення за допомогою до професіоналів є зменшення рівня води в свердловині.

Типи забруднення води зі свердловини

Загалом причина забруднення води у свердловині може мати біологічний, хімічний або ж механічний характер. У другому випадку проблема полягає в підвищенні вмісту (концентрації) солей, мінералів чи інших хімічних сполук, що переважають допустиму норму. Наприклад, підвищений вміст кальцію може стати причиною виникнення проблем з нирками, а перенасичення рідини фтором призводить до різкого зниження  імунітету та суттєво пошкоджує зубну емаль, може призвести до захворювань печінки. Підвищення вмісту заліза негативно впливає на роботу серцево-судинної системи, змінюючи склад крові. Якщо вирішити питання перенасичення хімічними елементами за допомогою додаткового фільтраційного очищення не вдається, врятувати ситуацію можна дезінфекцією, інакше вода буде непридатною для споживання в якості пиття та для приготування їжі.

Що стосується механічного забруднення, то це переважно супроводжується потраплянням у рідину піщинок, різних видимих домішок та решток іржі, іншого сміття. Біологічне забруднення рідини є результатом потраплянням до підземного джерела патогенної мікрофлори, наприклад, стафілококів чи кишкової палички, або ж органіки, що розкладається – тварин, рослин, продуктів людської життєдіяльності. Фахівці стверджують, що такий тип забруднення є найнебезпечнішим для здоров’я. Саме тому буріння свердловини має проводитися правильно, з якісним герметичним захистом від потрапляння стічних вод чи інших органічних елементів.

Способи очищення свердловини та їх характеристики

Найчастіше фахівці використовують один з двох методів очищення – хімічний чи механічний. Інколи ситуація може вимагати їх поєднання. Вибір методу роботи залежить безпосередньо від типу забруднення, якщо механічним способом можна очистити свердловину від піску, бруду та інших зайвих великих решток, що потрапили ззовні, то хімічний вимагає ретельного прорахунку спеціальних компонентів та їх безпечного введення до джерела. До того ж, доручати виконання таких робіт важливо тим майстрам, які проводилибуріння.

Механічне очищення може проводитися шляхом:

  • продування свердловини повітрям за допомогою спеціального компресорного обладнання;
  • відкачування рідини на поверхню помпою, що є ефективним лише на початкових стадіях забруднення;
  • застосування гідравлічного обладнання;
  • використання желонки, що підходить для свердловин глибиною до 50 метрів.

Вибір способу та його проведення найкраще виконають виключно професіонали, у яких не лише є все необхідне обладнання, а й наявні навички проведення таких робіт, щоб результат був максимально ефективним.

При боротьбі з мулом, іржею та іншими шкідливими домішками фахівці рекомендують застосовувати хімічне очищення з додаванням в джерело спеціальних кислотних сумішей, наприклад, аскорбінової, сорбінової чи лимонної. Хоча вони вважаються найбільш безпечними, самостійні спроби очистити свердловину таким способом можуть призвести лише до ще більшого забруднення та нанесуть шкоду довкіллю. Після завершення очисних робіт зразки рідини необхідно передати до лабораторії для проведення аналізу її складу.

Останні новини по темі
Поширені помилки при виборі постільної білизни
заливний кабачковий пиріг
Швидко та оригінально: як приготувати заливний пиріг із кабачків за рецептом Клопотенка
Читайте також

Попельнастівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Андрія Пасічника....

16:36, 19 Липня, 2024

В Україні, і зокрема у Кропивницькому, у рамках масштабної спецоперації правоохоронці провели 70 обшуків та оголосили 30 підозр службовцям структур, підпорядкованих Міноборони. ...

15:18, 19 Липня, 2024

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340, згідно з яким підозрювані й обвинувачені у корупційних злочинах зможуть не нести кримінальної відповідально...

15:17, 19 Липня, 2024