Плюси та мінуси стелажів на замовлення

Серед різних видів торговельного обладнання найчастіше використовуються стелажні системи із металу, МДФ та інших матеріалів. Такі меблі використовуються в супермаркетах, аптеках, продуктових, будівельних, господарських та інших магазинах. Стелажі продаються як стандартних форм та розмірів, так і можуть бути виготовлені за індивідуальним замовленням.
У деяких ситуаціях власникам торгових точок доводиться звертатися до виробників торгових меблів, щоб зробити стелажі на замовлення. Таке рішення має як свої плюси, так і певні мінуси. Про них розповімо у цьому матеріалі.
Плюси стелажів на замовлення
Замовлення торгових стелажів під індивідуальні потреби має 3 переваги:
- відповідність дизайну;
- максимальна функціональність;
- оптимальне використання простору.
А тепер докладніше щодо кожного пункту.
Плюс №1: відповідність дизайну
Стандартний вид стелажів підходить для більшості власників магазинів та інших торгових приміщень. Але є й ті, кого він не влаштовує. Як правило, йдеться про заклади зі своїм унікальним дизайном. Тут не обійтися звичайними стелажними системами. Доводиться замовляти меблі відповідно до наявного стилю. Саме в цьому і полягає перший плюс стелажів на замовлення.
Завдяки стелажам, виготовленим під особливі потреби приміщення, вдається зберегти індивідуальний стиль та атмосферу місця. Це дозволяє створити єдиний та неповторний образ, що вигідно відрізняє магазин від схожих один на одного конкурентів.
Для стелажів на замовлення можна не тільки підбирати колір, розміри, матеріали та форму. В них можна вбудовувати додаткові елементи, наприклад, підсвічування. Крім того, виробники торгових меблів можуть розмістити на стелажах логотип мережі чи бренду. Це може здаватися дрібницею, але така деталь у поєднанні з іншими моментами говорить відвідувачам про високий статус та солідність закладу.
Плюс №2: максимальна функціональність
Індивідуальні торгові меблі не тільки виготовляються під кольори бренду та стиль магазину. Вони можуть бути спроєктовані під специфіку бізнесу та асортимент продукції. Завдяки цьому стелажні системи стають функціональнішими. З ними простіше та зручніше працювати співробітникам магазину, а також відвідувачам.
Для розміщення специфічного товару полиці на стелажах можуть бути різної глибини, а також розташовані на потрібній відстані одна від одної. Також стелажні системи можуть бути виконані з різними елементами для утримання товарів. За потреби виготовляються спеціальні секції.
Плюс №3: оптимальне використання простору
Деякі приміщення, де здійснюється торгівля, мають нестандартне планування. Це може стосуватися форми, а також наявності певних елементів, наприклад колон. Для максимально ефективного використання наявного простору доводиться замовляти меблі нестандартних розмірів. Інакше звичайні стелажні системи можуть просто не поміститися в деяких місцях або бути недостатніх габаритів, щоб покрити потрібну площу.
Однозначним плюсом стелажі на замовлення будуть для власників невеликих приміщень. Крім того, такі меблі зможе органічно вписатися в ті місця, де розташовані двері та вікна. Вони дозволяють сформувати досить просторі проходи між торговими рядами. Цей факт гідно оцінять відвідувачі. Такий елемент зручності може стати ще однією причиною для покупців зробити вибір саме на користь такого магазину. Більше відвідування безпосередньо впливає на розмір виторгу.
Мінуси стелажів на замовлення
Звичайно, рішення замовляти стелажні системи під індивідуальні потреби має низку позитивних сторін. Але не обходиться без негативних. До них відносяться:
- більші витрати;
- тривалий час виготовлення;
- необхідність професійного проєктування.
Розглянемо кожен мінус окремо.
Мінус №1: більші витрати
Виготовлення стелажів на індивідуальне замовлення може обійтися дорожче для покупця. Особливо це справедливо, коли виробнику замовляють проєктування меблів. На збільшення вартості впливають і вибрані матеріали. Те, що виглядає солідніше, часто й коштує дорожче.
З великими витратами можуть змиритися великі магазини з великими бюджетами. Невеликим торговим точкам додаткові витрати критичні. Тому купівля стелажів із фірмовим стилем та з дорогих матеріалів для них не стоїть у пріоритеті.
Перш ніж замовити торгові меблі, варто дізнатися у виробника різницю цін готової продукції та тієї, що буде зроблена на індивідуальне замовлення. Якщо відмінності в ціні не є критичними для замовника, то, швидше за все, краще зробити вибір на користь тієї, що буде більш привабливою, функціональною і зручною.
Мінус №2: тривалий час виготовлення
Виробництво торгових стелажів на замовлення займає більше часу, особливо якщо потрібна складна інженерна розробка або специфічні матеріали. На відміну від цього стандартні меблі можуть бути вже готові, стояти на складі і просто чекати відвантаження.
Особливо критичним мінус тривалого виготовлення стелажів на замовлення може бути для тих, у кого горять терміни відкриття магазину. Може вийде так, що виробник меблів зовсім не встигне виконати замовлення до дати відкриття. Щоб уникнути тяганини у відповідальний момент, необхідно уточнювати терміни виготовлення стелажів. Крім того, важливо ретельно планувати всі моменти, які стосуються запуску в роботу нової торгової точки.
Мінус №3: необхідність професійного проєктування
Виготовлення стелажних систем на замовлення потребує професійного проєктування та розробки технічних креслень. Цим займаються дизайнери та інженери, які мають спеціальні знання та навички. Звичайно, така робота може бути виконана з боку замовника. Але якщо у виконавців немає достатньої кваліфікації, тоді значно зростає ризик появи помилок і недоліків.
Креслення з допущеними помилками спричиняють серйозні проблеми. Неправильно розрахована конструкція може не витримати потрібного навантаження. Уявіть, що може статися! Особливо, якщо на стелажі стоятиме дорога та крихка продукція. Не кажучи вже про безпеку для працівників та відвідувачів магазину.
Щоб уникнути негативних наслідків неправильного проєктування меблів та подальших додаткових витрат, варто звертатися за цією послугою до професіоналів. Як правило, ними є виробники торгових меблів.