Потиалергічні препарати: які й коли доцільно приймати

13:15, 28 Жовтня, 2022

Алергія – це нездорова реакція імунної системи на певний подразник (алерген). Вона може проявлятись по-різному, в залежності від типу та збудника. Наприклад, чханням, кашлем, сльозотечею найчастіше характеризуються сезонні алергії, викликані пилком різних рослин. Контактна алергічна реакція характеризується висипом чи свербіжом, харчова – розладами травлення чи висипом. Алергічні реакції суттєво впливають на якість життя та можуть викликати небезпечні ускладнення, серед яких анафілактичний шок та набряк Квінке, що без лікування призводять до фатальних наслідків. 

Якщо ви схильні до алергії, необхідно проконсультуватись з лікарем та обрати оптимальний засіб. В аптеці «Бажаємо здоров’я» представлені протиалергічні препарати різних поколінь в асортименті. Фармацевти аптеки допоможуть з підбором ліків для тривалого лікування алергії курсами, для екстреної допомоги, для лікування алергічних ринітів та місцевих препаратів, які рятують при укусах комах в сезон. Всі необхідні засоби доступні у відділеннях чи під замовлення. 

 Симптоми, види та способи лікування алергії

Симптоматика алергічної реакції залежить від її типу, збудника, а також концентрації та тривалості впливу. Для виникнення реакції необхідна певна концентрація алергену в організмі та тривалий контакт з ним. 

Виділяють такі види алергій:

  • Респіраторна. Проявляється ринітами та синуситами, сльозотечею. В ускладнених випадках – бронхіальною астмою, що є найнебезпечнішим проявом. Часто саме на цю форму хворіють люди з сезонною алергією. Для її лікування лікарі рекомендують курси протиалергічних препаратів щосезону, перед та протягом періоду цвітіння певних рослин-алергенів. 
  • Харчова форма може бути викликана певним видом продукту, чи якимось його компонентом і характеризується висипом на шкірі (у дітей часто на щоках), гострими розладами травлення, а також респіраторними проявами. 
  • Контактна форма може проявлятись висипами в безпосередньому місці контакту з алергеном, екземою та набряком. Ускладнений і найбільш небезпечний прояв – набряк Квінке, що потребує екстреної медичної допомоги. 
  • Алергія на укуси комах проявляється здебільшого через кілька хвилин від укусу і досягає свого піку протягом кількох годин. Її лікують як місцевими препаратами (мазями, кремами та спреями), так і за допомогою прийому таблеток. 

Також часто алергічна реакція виникає на прийом деяких ліків, наприклад антибіотиків. В такому випадку потрібно припинити курс препарату. 

Профілактика алергії 

Профілактика алергії – це здоровий спосіб життя, раціональне збалансоване харчування, контроль за чистотою житла. Для дорослих людей це також відмова від шкідливих звичок, зокрема паління (і пасивного також), для дітей – мінімізація вживання різних шкідливих продуктів з високим вмістом штучних барвників та консервантів.

Останні новини по темі
“Закликаю активізувати допомогу армії спільними зусиллями” – фермер Сергій Савченко
16107284 358951307811502 682606082837359278 o
posvid4ennya UBD
В Україні змінили умови надання статусу учасника бойових дій: як його отримати
Читайте також

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024