Протерміновані посвідчення водія під час воєнного стану: чи можна користуватися

14:08, 24 Січня, 2024

В Україні під час воєнного стану можна користуватися протермінованими посвідченнями водія. Таку можливість мають й українці, які стали вимушеними переселенцями за кордоном.

Спеціаліст зі звʼязків із громадськістю регіонального сервісного центру МВС у Кіровоградській області Сергій Воскобойник повідомив, що від  початку цього року понад 11 тисяч громадян вперше отримали посвідчення водія. Ці документи дійсні 2 роки з дати видачі у сервісному центрі МВС. Після закінчення цього терміну їх необхідно обміняти.

Проте, під час дії воєнного стану протермінованим посвідченням водія дозволяють керувати. З таким документом можливо керувати транспортним засобом на території України, а також вимушеним переселенцям за кордоном.

Загалом же, обмін посвідчення водія здійснють виключно після закінчення терміну його дії. 

При зверненні до сервісного центру МВС з собою потрібно взяти такі документи: 

  • паспорт з відміткою про місце реєстрації
  • ідентифікаційний номер
  • наявне посвідчення водія. 

У період воєнного стану медична довідка не обов’язкова. 

Також тимчасове посвідчення можна обміняти онлайн: через Кабінет водія або застосунку Дія.

Зазначимо, тимчасове посвідчення водія, яке видавалось вперше, можуть обміняти за умови наявності не більше 2 штрафів у сфері дорожнього руху. Якщо їх більше, таким кермувальникам необхідно знову складати теоретичний та практичний іспити в сервісному центрі МВС.

При замовленні послуги онлайн, готовий документ можна отримати як у сервісному центрі МВС, так і оформити доставку у зручне відділення Укрпошти чи кур’єром на певну адресу.

Українці, які отримали тимчасовий захист за кордоном, можуть користуватись протермінованим посвідченням водія в країнах ЄС. Також обміняти онлайн у Кабінеті водія з міжнародною доставкою.

Вже зараз вона діє у 17 країнах Європи: Польщу, Чехію, Німеччину, Італію, Угорщину, Молдову, Словаччину, Румунію, Іспанію, Литву, Латвію, Естонію, Болгарію, Францію, Нідерланди, Туреччину та Австрію. Або ж звернутись до ДП «Документ», який надає послуги з обміну посвідчення у Словаччині, Польщі, Чехії, Німеччині, Іспанії, Італії та Туреччині.

Останні новини по темі
ДТП у Кропивницькому: на Полтавській пʼяний водій врізався у стовп
Привласнив 140 тисяч на ремонті укриття: на Кіровоградщині судитимуть підрядника
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024